Minister Mateusz Morawiecki przedstawił pierwszy pakiet proprzedsiębiorczy skierowany głównie do mikro, małych i średnich firm, który zakłada wprowadzenie ponad 100 usprawnień.

Projekt jest odpowiedzią na problemy, z którymi na co dzień zmagają się polskie firmy. Są to m.in. ciągnące się w nieskończoność i sformalizowane postępowania w urzędach, nieadekwatne do przewinień kary administracyjne, konieczność płacenia składek ZUS w stałej wysokości przez najmniejszych przedsiębiorców, czasochłonne odzyskiwanie długów, liczne przepisy utrudniające działanie firmy, brak rozwiązań prawnych dla innowacyjnych start-upów, brak przepisów pozwalających na niezakłócone działanie firmy po śmierci właściciela.

„Zadaniem dla rządu jest wprowadzenie Polski na ścieżkę trwałego rozwoju, który buduje majątek i dorobek Polaków, a nie tylko takiego, który cieszy się ze wzrostu PKB. W ten sposób tworzy się przestrzeń dla budowy silnego państwa. Filozofią naszego rządu jest to, by państwo było silne dla silnych, ale jednocześnie wyrozumiałe dla słabszych” – powiedział Morawiecki.

 

mn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.