Moskwa to jedna z tych stolic europejskich, o której słyszeli wszyscy, ale mało kto zdecydował się ją odwiedzić. Ta położona na Wschodzie metropolia co roku przyciąga rzesze turystów, ale wydaje się, że jest wśród nich więcej Azjatów niż mieszkańców Starego Kontynentu. Dla tych z Was, którzy mają ochotę udać się z nami w szybką podróż po najpiękniejszych miejscach Moskwy przygotowaliśmy listę jej najważniejszych zabytków. Ruszajmy w drogę!

Plac Czerwony – wizytówka miasta

Plac Czerwony, Moskwa
źródło: rbth.com

Nawet jeśli Moskwa nigdy nie znajdowała się na Waszej liście miejsc do odwiedzenia przed śmiercią, musicie przyznać, że Plac Czerwony musi robić wrażenie! Większość turystów uważa go za punkt obowiązkowy podczas wycieczki za wschodnią granicę i przyznaje, że jest to miejsce wyjątkowe! Ten mający aż 330 metrów długości plac jest wizytówką nie tylko Moskwy, ale i Rosji w ogóle. Właśnie na nim odbywają się uroczystości i defilady z udziałem prezydenta Federacji Rosyjskiej. W najbliższej okolicy tego miejsca znajdują się również warte zobaczenia mauzoleum Lenina, Kreml, sobór Wasyla Błogosławionego i Państwowe Muzeum Historyczne. Aby uniknąć tłumu turystów, sugerujemy odwiedzanie tego miejsca poza sezonem, tzn. od września do maja.

Teatr Bolszoj – czyli Moskwa kulturalnie

Teatr Bolszoj, Moskwa
źródło: Pinterest

Nazwa najważniejszego teatru moskiewskiego może wydawać się zagadkowa tym z Was, którzy nigdy nie uczyli się języka rosyjskiego. Bolszoj to po prostu wielki, co tylko podkreśla ważną rolę tej instytucji kulturalnej w kształtowaniu się całych pokoleń moskwiczan. Warto podkreślić, że w tym teatrze nigdy nie były wstawiane tradycyjne dramaty i komedie. Bolszoj to miejsce, w którym od lat królują balet i opera. Jego budynek usytuowany jest przy Placu Teatralnym, niedaleko Kremla. Budowla robi wrażenie nie tylko ze względu na swój rozmiar, ale także z powodu charakterystycznego wyglądu. Wielbicieli baletu i opery zachęcamy do rezerwowania biletów z dużym wyprzedzeniem. Ostrzegamy także, że wizyta w kulturalnej chlubie Moskwy nie należy do tanich!

Typowa Rosja! Muzeum Wódki

Muzeum Wódki, Moskwa
źródło: hostelman.com

Z czym kojarzy się Federacja Rosyjska? Oczywiście, że z mocnymi trunkami! Jeśli lubicie czasem wypić coś mocniejszego, albo interesuje Was historia napojów alkoholowych, zapraszamy do Muzeum Wódki. Oprócz tradycyjnej wycieczki z przewodnikiem, ta dosyć mała instytucja oferuje także inną nietypową rozrywkę. Podczas zwiedzania będziecie mieli możliwość wypróbowania niektórych rodzajów tego jakże rosyjskiego trunku w cenie biletu!

Moskwa bez metra to nie Moskwa!

Metro, Moskwa
źródło: traveller.com.au

Oczywiście rozbudowane linie metra w stolicach europejskich nie dziwią już w tym momencie nikogo, ale czasem zapominamy, że moskiewskie tunele zostały zaprojektowane już ponad 100 lat temu! Każda stacja metra w tym pięknym mieście to małe arcydzieło. Nad dopracowywaniem architektonicznym tych podziemnych tuneli i sal pracowało tylu wybitnych specjalistów i projektantów, że pomysł po prostu nie mógł się nie udać! Turyści często decydują się na pobieżne oglądanie stacji, znajdujących się w pobliżu innych zabytków. Sugerujemy jednak dłuższą wycieczkę po moskiewskim metrze – gwarantujemy, że nie będziecie rozczarowani!

[reklama_pozioma]

Przedstawione przez nas zabytki to tylko jedne z setek wyjątkowych miejsc na mapie stolicy Rosji. Moskwa to ogromna skarbnica miejsc, które idealnie nadają się do zwiedzania. Mamy nadzieję, że i Wam uda się je kiedyś zobaczyć na żywo!

Sprawdź koniecznie: