commons.wikimedia.org

Ministerstwo Środowiska czyni starania by z mundurów polskich leśników zniknął orzełek a więc podstawowy symbol i atrybut naszego kraju. Leśnicy jednak otwarcie mówią, że na usunięcie godła nie pozwolą.

Wszystko zaczęło się pod koniec roku 2013, kiedy Ministerstwo Środowiska przygotowało nowy wzór mundurów. Główną zmianą było usunięcie z całej garderoby emblematu z orzełkiem. Spotkało się to ze stanowczym sprzeciwem leśników, którzy nie zgodzili się na takie rozwiązanie. Pod koniec maja Ministerstwo przedstawiło nowy projekt, jednak orzełek wrócił jedynie na guziki munduru wyjściowego. Strój roboczy i dzienny ma pozostać „wolny” od godła. Podobny los spotka czapki leśników, które przestaną być elementem umundurowania a zamiast orzełka pojawi się jedynie skrót LP.

Sami leśnicy zapowiadają, że nie będzie ich zgody na to by usuwać z ich mundurów symbole narodowe.

Pozostaje zadać pytanie, komu i dlaczego zaczęły przeszkadzać te symbole. Warto pamiętać również, że to kolejne po nałożeniu na Lasy Państwowe bezprawnego podatku – haraczu uderzenie w środowisko leśników, które dotychczas było jedną z prężniej rozwijających się spółek Państwa.

na podstawie: solidarnosc.org.pl, niezalezna.pl