Pakistańska policja aresztowała trzech mężczyzn podejrzanych o zmuszanie chrześcijańskiej rodziny do przyjęcia islamu. Abdul Ghafur z lokalnej policji poinformował, że aresztowani na początku tygodnia mężczyźni włamali się do domu dużej chrześcijańskiej rodziny i grożąc bronią oraz torturami usiłowali zmusić ofiary napadu do konwersji na islam.

Trzech mężczyzn, z których jeden został określony w raportach jako islamski ekstremista, aresztowano na przedmieściach Islamabadu, stolicy kraju, po ataku na członków rodziny Masiha, który osierocił pięć córek i dwóch synów.

Ten akt przemocy wobec chrześcijan jest jednym z wielu ataków na wyznawców Chrystusa w Pakistanie w ostatnich miesiącach. We wrześniu dwaj powiązani z talibami zamachowcy samobójcy wtargnęli do kościoła w Peszawarze i zdetonowali ładunki wybuchowe, zabijając ponad 100 osób.

Ku naszemu zaskoczeniu, po tym ataku, w reakcji na rozkręcającą się spiralę przemocy wymierzoną w chrześcijan, wiele muzułmańskich i chrześcijańskich grup połączyło się, wzywając do zakończenia prześladowań wobec nie-muzułmanów.

Muzułmanie i chrześcijanie utworzyli grupę obywatelską „Pakistan dla wszystkich”, starając się zwiększyć świadomość wobec prześladowań mniejszości w kraju.

na podstawie: pch24.pl
fot. conveyed / sxc.hu