Przed sądem w Pradze stanie były przewodniczący praskiej wspólnoty muzułmańskiej Vladimir Sanka – grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności za rozpowszechnianie i propagowanie książki szerzącej rasizm.

Książka “Podstawy Tauhidu – islamska koncepcja Boga” jest zakazana w kilku krajach. Policja posiada opinie ekspertów, według których książka zawiera sformułowania pełne nienawiści i rasizmu.

Policja przeprowadziła naloty do budynków zarządów wspólnot muzułmańskich i Fundacji Islamskiej w Pradze 25 kwietnia. Naloty miały miejsce podczas piątkowych modlitw, co ma szczególne znaczenie dla muzułmanów – mieli pretensje, że musieli leżeć twarzą do ziemi.

Jednak dopiero teraz sprawa trafiła do sądu z uwagi na długotrwałe zbieranie dodatkowych materiałów dowodowych obciążających muzułmanów, którzy rozpowszechniali książkę na terenie Republiki Czeskiej wspólnie z przewodniczącym wspólnoty muzułmańskiej Vladimirem Sanką.

Lewicowe środowiska mogą być zaszokowane – muzułmanie propagowali i rozpowszechniali książki pełne nienawiści szerzące rasizm?

źródło: ndie.pl/DK