foto: YouTube.com
foto: YouTube.com

Myślę, że wy jako naród jesteście bardzo silni. Po tych wszystkich tragicznych wydarzeniach z przeszłości, uważam, że jesteście narodem, który powinno się podziwiać – tak mówi w wywiadzie Antonio Nocerino,  reprezentant narodowej reprezentacji Włoch, zafascynowany historią Polski.

Nocerino naszą historią zainteresował się po Euro 2012, i jak sam przyznaje to zmieniło jego sposób patrzenia na życie.

„Gdy Was odwiedziłem, przekonałem się na własnej skórze jak dużym szacunkiem darzycie drugiego człowieka. Gdy odwiedzasz takie miejsce jak Auschwitz zdajesz sobie sprawę z tego, co tak naprawdę jest w życiu ważne. Obecnie przejmujemy się małymi, nieistotnymi rzeczami. Zapominamy o ważnych wydarzeniach, które miały miejsce dawno temu” – wyznaje piłkarz.

Piłkarza przybliżyła do Polski również postać Jana Pawła II – „Bardzo ważną postacią jest dla mnie papież Wojtyła. To również mnie do was bardzo zbliżyło”

„Mam wielkie szczęście móc poznać Polaków, a następnie okazję pojechać do Auschwitz. Myślę, że Wy, jako naród jesteście naprawdę bardzo silni. Po tym wszystkim, co przeszliście, tragicznych wydarzeniach z przeszłości uważam, że jesteście narodem, który powinno się podziwiać. (…) Jesteście skromni, macie wiele respektu i cech, z których powinno się czerpać. Można się od Was naprawdę wiele nauczyć.” – ocenia Antonio Nocerino.

DK