Foto: www.clevelandclinic.org
Foto: www.clevelandclinic.org
Foto: www.clevelandclinic.org

Dopłaty do leków chorych są coraz bardziej reglamentowane. Coraz większa refundacja idzie na leki z in vitro. Ministerstwo Zdrowia podaje, że na liście leków z lipca pojawi się trzynaście nowych, które wspomagają in vitro. W zamian pacjent chory na nowotwór będzie musiał zapłacić więcej za leki, które wspomagają chemioterapię.

Resort zapowiada, że te ograniczenia w refundowaniu leków dla chorych na nowotwory mają charakter przejściowy. Zmiany te mają potrwać do września 2014 roku. Ministerstwo Zdrowia mówi, że wzrost cen tych leków został spowodowany z niezależnych przyczyn.

Refundacja leków wspomagających in vitro, bardzo pomoże parom, które chcą mieć dziecko tym sposobem. Leki, które są potrzebne do stymulowania jajeczka kosztowały około kilku tysięcy złotych. Wielu osób, mimo chęci nie było na to stać. Teraz in vitro będzie dofinansowane ze środków publicznych. Jest to po raz pierwszy w historii polskiej medycyny.

Program ten zaczął działać od 1 lipca 2014 roku. 15 tysięcy par ma zostać objętych tym programem i będą mogli podczas 3-letniej terapii leczącej niepłodność, korzystać z dofinansowania leków do in vitro.

Na podstawie: prawy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here