Koronawirus i związana z nim kwarantanna dały nam wiele czasu na przemyślenie życiowych priorytetów. Jako, że obecna pandemia obejmuje tematy zdrowia i życia, to na pewno nie raz nasze myśli uciekały właśnie w tym kierunku. Bowiem zdrowie to nie tylko aktualny wirus, to masa innych chorób i zdarzeń losowych, nie tylko dotyczących nas, ale także naszej rodziny, znajomych i nieznajomych. Jeśli pójdziemy tym tokiem myślenia to czym jest nowy samochód, czy wakacyjny wyjazd, jeśli nasze dziecko zachoruje na ciężką chorobę, z której nie wyjdzie bez dużych nakładów finansowych? Życie i zdrowie jest najcenniejszą rzeczą i najważniejszą z tych, na które mamy duży wpływ.

Oczywiście nie da się wszystkiego przewidzieć, nie kupimy sobie nieśmiertelności czy wiecznego zdrowia, ale mamy inne możliwości zadbania o zdrowie lub zabezpieczenia się w razie wystąpienia zdarzeń, których przewidzieć się nie da. Oto kilka porad:

Zdrowe odżywianie – jesteś tym co jesz

Nie od dziś wiadomo, że odżywianie ma gigantyczny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. To co jemy, ile jemy i w jakich porach nie tylko wzmacnia lub wyniszcza nasz organizm długoterminowo, ale ma też wpływ na to jak czujemy się każdego dnia. Każdy z nas może zrobić prosty eksperyment. Jednego dnia zjeść na śniadanie 2 kawałki pizzy, a następnego dnia zdrowe i pożywne śniadanie złożone na przykład z owoców. Efekt da się dostrzec natychmiast, pomyślmy więc jaki wpływ ma nasze odżywianie w długim terminie.

„To czego nie wydasz na kucharza, wydasz na lekarza”

Aktywność fizyczna – sport to zdrowie

Chyba nikomu nie trzeba uświadamiać jak ważna jest aktywność fizyczna, nawet ta niewielka, ale regularna. Poprawiamy krążenie, wzmacniamy mięśnie, ścięgna, usuwamy z organizmu toksyny, dotleniamy organizm. Tutaj też bardzo łatwo jest zrobić eksperyment, jeden dzień zacznijmy od oglądania TV, a kolejny od nawet krótkiej przebieżki. Lepszego momentu niż lato nie będzie 🙂 Zaobserwujemy wtedy jak różna będzie nasza produktywność i samopoczucie przez resztę dnia.

„Zdrowie jest jak mądra żona – jest cierpliwe. Jednak zaniedbywane długo, też odejdzie”

Regularne badania – lepiej zapobiegać niż leczyć

Wydaje się oczywiste, że lepiej dowiedzieć się o dolegliwościach jak najwcześniej, większość chorób zdiagnozowanych na wczesnym etapie da się wyleczyć, tymczasem statystyki wskazują, że regularnie bada się zaledwie 20% osób. Sporo osób boi się badania ze względu na ból, na przykład pobranie krwi czy pobieranie wymazów. Jeśli jednak przemyślimy temat, to z łatwością dojdziemy do wniosku, że jeśli damy chorobie się rozwinąć, to będzie bolało znacznie bardziej i dłużej, a całość boleśnie dotknie także naszego portfela….

„Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?” – „Świat Zofii”

Ubezpieczenia – przezorny zawsze ubezpieczony

Nawet jeśli zadbamy o wszystkie powyższe punkty to nie uchronimy się przed zdarzeniami losowymi. Na świecie rocznie na raka umiera 10 milionów osób, a w samej Polsce około 100 000. Dla porównania na ten moment, przez około pół roku pandemii COVID w Polsce, z jej powodu zmarło niespełna 2 000 osób, w tym samym czasie na raka 25 razy więcej.

W poprzednim roku blisko 3 000 osób zginęło w wypadkach samochodowych, a kolejne 35 477 osób zostało rannych z czego 10 633 zostało ciężko rannych. To ogromna liczba i straszny dramat dla całych rodzin. Nie dało się tego przewidzieć, nikt nie spodziewał się wsiadając do samochodu, że już nigdy nie wstanie o własnych siłach.

W przypadku wypadków czy ciężkich chorób często kluczowe są działania, jakie podejmujemy. Czy to odpowiednie leczenie, czy prywatna opieka medyczna, czy rehabilitacja na wysokim poziomie, a nie raz zdarza się, że o zdrowiu i życiu decydują bardzo drogie leki. W takich przypadkach, po fakcie nie możemy nic zrobić, ale możemy podjąć działanie wcześniej i zabezpieczyć siebie i swoją rodzinę finansowo przed podobnymi zdarzeniami losowymi. Ubezpieczamy dom, samochód, smartfona, ale dlaczego tak trudno jest nam ubezpieczyć własne zdrowie?

„Leczenie musi być drogie, bo po co nieboszczykowi pieniądze”

Dlaczego warto mieć polisę na życie ?

Ubezpieczenie jest gwarantem, że przyszłość naszych najbliższych zostanie zabezpieczone finansowo. W tym momencie firmy ubezpieczeniowe gwarantują wsparcie w takich przypadkach jak choroba, nieszczęśliwy wypadek, kontuzja, śmierć bliskich, rehabilitacja, transport karetką, dostawa leków, czy chociażby wizytę pielęgniarki.

To właśnie polisa ubezpieczeniowa jest gwarantem, który pozwoli nam w przypadku choroby czy wypadku pokryć koszty leczenia, koszty rehabilitacji, otrzymać wypłatę za każdy dzień pobytu w szpitalu, czy uzyskać odszkodowanie z tytułu niezdolności do pracy. Najtańsze ubezpieczenia na życie zaczynają się od 32 zł miesięcznie. Więcej wydajemy przeciętnie na obiad w fast foodzie dla 2 osób. Warto to przemyśleć.

Wystarczy chwila problemów ze zdrowiem, by przypomnieć sobie co w życiu jest dla nas najważniejsze.

Jako redakcja portalu nawiązaliśmy współpracę z agentem ubezpieczeń ubezpieczeniaklonowski.pl, który pomógł w przygotowaniu tego materiału. Jeśli zrodziły Ci się jakiekolwiek pytania, chciałbyś dopytać o formy ubezpieczenia, ceny i o to jak wygląda cały proces to Adrian jest do Twojej dyspozycji. Wypełnij poniższy formularz:

[wpforms id=”56961″]

Źródła:

zamyslenie.pl

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wypadek_drogowy