Od lat zainteresowaniem cieszą się samochody używane. Głównym czynnikiem warunkującym wybór tego typu samochodu ma z pewnością cena. Na kupujących jednak czyhają liczne pułapki, w które nie warto dać się złapać. Wtedy zakup używanego samochodu nie oznacza oszczędności a dodatkowe koszty. Poniżej prezentujemy najważniejsze kwestie, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie używanego samochodu. Zapraszamy do zapoznania się z materiałem.

Na co zwrócić uwagę, kupując samochód używany?

  • Na rodzaj ogłoszenia i zawarte w nich informacje. Logicznym jest, że gdy chcemy sprzedać samochód ważne jest by odpowiednio go opisać. Sprzedający postawi więc z pewnością akcent na zalety samochodu. Uczciwy sprzedawca opisze rzetelnie ewentualne usterki w samochodzie. Jeśli jednak cena jest wyjątkowo atrakcyjna a samochód nie nosi znamion wypadku czy uszkodzenia, warto wykonać telefon i zweryfikować informacje. Warto również obejrzeć samochód na żywo. Możemy to zrobić z zaufanym mechanikiem bądź skorzystać z autoryzowanych miejsc takich jak Grupa Cygan, oferująca pewne używane Toyota.
  • Po drugie sprawdź przebieg. Nie daj się zmylić opiniom, że samochód z przebiegiem 200 tysięcy kilometrów to złom. Często zadbany samochód z większym przebiegiem, jest zdecydowanie lepszym wyborem niż źle prowadzony samochód z niskim przebiegiem.
  • Następnie zwróć uwagę na lakier i jego stan oraz spasowanie blach. Kupując samochód w dobrej cenie, należy przyjrzeć się czy samochód nie posiada dużych odprysków, widocznej szpachli oraz nakładania nowego lakieru bezpośrednio na stary. Miej jednak na uwadze, że kilkunastoletni samochód od uczciwego sprzedawcy będzie miał symptomy upływu czasu.
  • Spójrz także na kierownicę i gałki zmiany biegów – to z tymi elementami mamy bezpośredni kontakt i to one są narażone na mocne zużycie. Jeśli kupujesz używane auto na pewno elementy te będą zużyte.
  • Stan foteli oraz wycieraczek. To również bezwzględnie najczęściej używane elementy samochodu, które pozwolą nam zweryfikować stan jego eksploatacji.
  • Należy również sprawdzić to co pod maską, ale i pod samochodem. Pod maską, chodzi między innymi o stan silnika oraz parametry oleju i pojemników na płyny. Ważne, by nie było pod maską niepokojących zacieków, które wskazywałyby na uszkodzenia. Patrząc z kolei pod samochód warto zwrócić uwagę na stan silnika, poszczególnych elementów eksploatacyjnych, stan zawieszenia oraz układu wydechowego.
  • Sprawdźmy także czy kupowany przez nas samochód nie ma skorodowanych elementów oraz czy nie był tak zwanie „bity” czyli czy nie był uczestnikiem wypadku.

Kupując samochód używany z gwarancją warto również porównać oferty w tej samej klasie i wieku samochodu. Pewne, wyraźne odstępstwa od normy cenowej mogą być dla nas wskazówką, że oferowany samochód nie jest tak doskonały jak wskazuje oferta. Nie kupujmy również używanego samochodu w pośpiechu. Korzystajmy ze sprawdzonych źródeł i każdorazowo podpisujmy umowę. Zadbajmy również o to, by podczas kupna otrzymać wszystkie niezbędne dokumenty pojazdu.

Grupa Cygan

To sprawdzone miejsce, w którym znajdziesz używane samochody z gwarancją bezpieczeństwa. Samochody tam dostępne przechodzą wieloetapową weryfikację, którą potwierdza Certyfikat Kontroli Jakości. Dzięki temu Kupujący zyskuje pewność, że decyduje się na sprawdzone auto z wiarygodnego źródła. To bardzo ważne mając na uwadze jak wielu na rynku jest nieuczciwych sprzedawców. Grupa Cygan od ponad 35 lat na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo i uczciwość, co spotyka się od lat z uznaniem i zaufaniem ze strony Klientów.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.