Skyway Festival

Od 2009 roku Skyway, czyli Międzynarodowy Festiwal Światła, przyciąga setki tysięcy turystów do Torunia. Tylko w zeszłorocznej edycji wzięło w nim udział ponad 400 tysięcy osób. Niewątpliwie jest to jedna z największych letnich atrakcji tego miasta. Przez panującą pandemię koronawirusa tegoroczna 12 edycja festiwalu jeszcze do niedawna stała pod znakiem zapytania. Jednak Toruńska Agenda Kulturalna, która jest jednym z głównych organizatorów imprezy, oficjalnie potwierdziła, że Skyway 2020 dojdzie do skutku. Jednak w tym roku świetlne instalacje wyjątkowo nie zagoszczą w przestrzeni Zespołu Staromiejskiego, a na toruńskim lotnisku.

Skyway w formie drive through

Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele imprez masowych musiało zostać odwołanych. Część z nich przeniosła się do internetu w formie wydarzeń online. Dużą popularnością cieszą się także kina samochodowe. Tegoroczna edycja festiwalu Skyway również zostanie poprowadzona w nietypowy sposób. Uczestnicy wydarzenia będą oglądać instalacje z wnętrza swoich samochodów. Dzięki zastosowaniu formy drive through, będzie możliwe zachowanie maksymalnych zasad bezpieczeństwa. Tym razem Skyway odbędzie się w dniach 19-22 sierpnia 2020 roku. Po raz pierwszy festiwal światła opuści także toruńską Starówkę i przeniesie się na lotnisko na toruńskich Bielanach. Toruńska Agenda Kulturalna wybór tegorocznego miejsca organizacji festiwalu uzasadnia następująco:

“Infrastruktura obiektu pozwoli na dogodny dojazd uczestników na i z terenu festiwalu przy minimalnych niedogodnościach dla mieszkańców okolicznych terenów. Na płycie lotniska zaistnieją instalacje, które w warunkach toruńskiego Starego Miasta nie byłyby możliwe do realizacji. Niektóre z nich z pewnością nawiążą do specyfiki miejsca.”

Dodatkowo Agenda przewiduje, że Auto Skyway Festival 2020 może być największym festiwalem zorganizowanym tego lata w Polsce.

Po raz pierwszy bez sponsora tytularnego

Od 2009 roku sponsorem tytularnym festiwalu były Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych i odbywał się on pod nazwą “Bella Skyway Festival”. Jednak w połowie maja prezydent miasta Torunia Michał Zalewski ogłosił, że w tym roku TZMO nie będą współfinansowały tego wydarzenia. Jednocześnie zaznaczył, iż nie wyklucza ponownej współpracy z tym sponsorem przy kolejnych edycjach festiwalu.

Sprawdź koniecznie:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.