Marcin Osadowski – Prezes Regionu Zachodniopomorskiego Kongresu Nowej Prawicy, przedsiębiorca, właściciel internetowej telewizji Nowa Prawica TV.

KG: Dzień dobry, na sam początek chciałbym zapytać się w jaki sposób zainteresował się Pan konserwatywnym liberalizmem czyli ideologią bardzo niepopularną?

Marcin Osadowski: Dzień dobry. Jeśli chodzi o moją historię, to najpierw zostałem „nawiedzonym kapitalistą”, człowiekiem który bardzo cenił sobie pieniądze. W tym czasie dowiedziałem się, że istnieje partia która nie chce mi tych pieniędzy zabierać (Unia Polityki Realnej – p. red.). Miałem wtedy prawie 18 lat, byłem więc w wieku w którym  miałem nabyć prawa wyborcze i uważałem, że w wyborach mojego głosu nie wolno zmarnować.  Przez przypadek, u brata, przeczytałem jeden z numerów czasopisma Najwyższy Czas!. Wtedy pisali do niego śp. Stefan Kisielewski, Janusz Korwin-Mikke, pojawiały się też już pierwsze artykuły Rafała Ziemkiewicza, a bardzo ciekawe ilustracje zamieszczał śp. Arkadiusz Gacparski. „Przebrnąć” przez Najwyższy Czas! było trudno, bo język stosowany w tym czasopiśmie był inny niż ten spotykany na co dzień, ale poglądy tam zamieszczane bardzo mnie zainteresowały. Szukałem więc więcej informacji o konserwatywnym liberalizmiei tak właśnie przekonałem się do tego, że każdy sam powinien decydować o swoim życiu.
– Wszyscy jesteśmy zgodni co do tego, że należy budować Wolną Polskę. Czy, według Pana, w praktyce może się to udać w ustroju demokratycznym?

– Nie wiem czy należy dążyć do wolnej Polski, czy wolnego Państwa – raczej do wolnego Narodu Polskiego… Wiem, że należy zapewnić wszystkim obywatelom Polski maksimum wolności osobistej. Każdy z obywateli musi mieć swobodę decydowania o sobie, swojej przyszłości i jako rodzic o dzieciach. Chciałbym aby ludzie nie napotykali na mury w postaci administracji, która nie ponosi odpowiedzialności za własne decyzje. Z doświadczenia wiem, że najlepiej za swoje czyny odpowiada prywatny przedsiębiorca i to właśnie z takimi ludźmi najłatwiej jest współpracować. Oni chcą coś konkretnie uzyskać, w przeciwieństwie do Państwowych Urzędników którzy wymagają tylko od innych, nie oferując nic od siebie.  Chcę maksymalnej wolności dla wszystkich ludzi, połączonej jednak z pełną odpowiedzialnością.

– Często słyszy się że poglądy konserwatywno liberalne to mrzonki, utopia niemożliwa do realizacji. Czy byłby Pan w stanie, pokrótce, udowodnić, że wolność naprawdę można osiągnąć i powinno to być naszym celem?

– A może powinno się odwrócić sens tego pytania? Skoro wolność to mrzonki to do czego prowadzi przeciwieństwo wolności czyli to co mamy w tej chwili? Prowadzi do zubożenia, do tego że znaczna część ludzi nie jest w stanie utrzymać swoich rodzin przez co też tracą poczucie własnej wartości i godności, a sytuacja zmusza ich nawet do opuszczenia Polski. Jeśli obecny ustrój powoduje że ludzie chcą z tego kraju wyjeżdżać to coś jest nie tak. Nie chcę przytaczać informacji o ilości samobójstw, bo statystyki Policyjne nie są ujawniane, a są przerażające!

CAŁY WYWIAD DOSTĘPNY NA STRONIE JUNTA.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.