W Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy odbędzie się debata związana z niedawnymi napaściami na kobiety w Niemczech – informuje ndie.pl.

Rada Europy nie będzie debatować o demokracji w Polsce, przynajmniej na razie. Potrzebne były 2/3 głosów, których zabrakło. Odbędzie się natomiast debata o ochronie kobiet po atakach w Niemczech.

Zgromadzenie zdecydowało, że na rozpoczynającej się sesji najpierw zajmie się bezpieczeństwem i zagrożeniami związanymi z terroryzmem, a następnie „ochroną kobiet i rzetelnym informowaniem o faktach” w związku z niedawnymi wydarzeniami w Kolonii i innych niemieckich miastach.

Szef MSW Nadrenii Północnej-Westfalii Ralf Jaeger poinformował, że liczba zawiadomień o napaściach seksualnych i rabunkowych na kobiety w sylwestra w Kolonii i innych okolicznych miastach doszła do 1000.

To nie koniec problemów w Niemczech. Imigranci zaczęli atakować także policjantki, które ledwo sobie dają radę z agresywnymi napastnikami. „Westdeutsche Allgemeine Zeitung” informuje o groźbach, obrazach i atakach ze strony islamskich imigrantów. Często nie chcą z nimi w ogóle rozmawiać… bo to kobiety.

Gazeta rozmawiała w tej sprawie z kilkoma policjantkami. Wszystkie przyznają, że w ostatnim czasie przemoc i nienawiść ze strony muzułmanów jest zjawiskiem coraz częstszym i coraz bardziej dotkliwym. Przed napływem mas imigrantów sytuacja była spokojniejsza.

TVN24.pl/Pch24.pl/Ndie.pl/DK