Polscy narodowcy w ostatnim czasie na Facebooku są notorycznie banowani. Co chwilę ich fanpage są kasowane przez administrację portalu w związku z naruszeniem standardów społeczności. Narodowcy zapowiadają kontratak w postaci manifestacji przed polską siedzibą Facebooka w Warszawie.

„Zabawa z FB powoli się kończy, w dniu 5 listopada Stowarzyszenie Marsz Niepodległości organizuje manifestację pod biurami administracji FB w Warszawie. 5 listopada, o godz. 14.00, spotkajmy się przy Rondzie ONZ w Warszawie!” – napisał Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia MN.

Wojna Facebooka z narodowcami trwa od około miesiąca. Notorycznie znikają z portalu takie profile, jak Marsz Niepodległości, Ruch Narodowy, Obóz Narodowo Radykalny czy Młodzież Wszechpolska. Wszystkie łącznie gromadziły ponad 300 tys. zwolenników, dziś te osoby mogą kontaktować się z narodowcami za pośrednictwem Twittera lub ich własnych stron internetowych. W dzisiejszych czasach, gdy media społecznościowe grają ogromną rolę w komunikacji ze zwolennikami, jest to potężny cios we wszystkie organizacje, których profile zostały usunięte.

Narodowcy nie chcą poddać się cenzurze i zapowiedzieli już na 5 listopada manifestację przed warszawską siedzibą portalu społecznościowego. Hasłem manifestacji będzie „STOP cenzurze”.

Link do wydarzenia: Stop cenzurze Facebook-a!