Foto: parezja.pl

Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolska zorganizowały przed kancelarią premiera protest w związku ze wschodnią polityką imigracyjną rządu i przyjazdom Ukraińców do Polski.

Naszym zdaniem jest to kontynuacja polityki Platformy Obywatelskiej (…). W 2016 r. przybyło do Polski ponad milion Ukraińców. Zdaniem ONR, mamy do czynienia z postępującą ukrainizacją polskiego rynku pracy – powiedział Tomasz Kalinowski, rzecznik prasowy ONR.

Zdaniem Kalinowskiego rząd doprowadza do sytuacji, w której przedsiębiorcy mogą zastępować polskich pracowników Ukraińcami gotowymi pracować za niższą pensję. To zaś prowadzi do licznej emigracji Polaków.

Sprowadzanie tutaj Ukraińców leży w interesie obcych korporacji, nie zaś w interesie narodu polskiego. Rozpoczynamy akcję monitorowania i nagłaśniania skandalicznych przypadków związanych ze sprowadzaniem i faworyzowaniem na rynku pracy czy na uczelniach mniejszości ukraińskiej w Polsce – dodał rzecznik MW Mateusz Pławski.

Demonstranci mieli ze sobą transparenty o treści: “Polityka imigracyjna PiS wypycha Polaków za granicę” i “Zamiast zwiększyć imigrację, trzeba zmniejszyć biurokrację”.

Przed kancelarią premiera pojawili się również kontrmanifestanci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.