Obóz Narodowo-Radykalny i Młodzież Wszechpolska zorganizowały przed kancelarią premiera protest w związku ze wschodnią polityką imigracyjną rządu i przyjazdom Ukraińców do Polski.

Naszym zdaniem jest to kontynuacja polityki Platformy Obywatelskiej (…). W 2016 r. przybyło do Polski ponad milion Ukraińców. Zdaniem ONR, mamy do czynienia z postępującą ukrainizacją polskiego rynku pracy – powiedział Tomasz Kalinowski, rzecznik prasowy ONR.

Zdaniem Kalinowskiego rząd doprowadza do sytuacji, w której przedsiębiorcy mogą zastępować polskich pracowników Ukraińcami gotowymi pracować za niższą pensję. To zaś prowadzi do licznej emigracji Polaków.

Sprowadzanie tutaj Ukraińców leży w interesie obcych korporacji, nie zaś w interesie narodu polskiego. Rozpoczynamy akcję monitorowania i nagłaśniania skandalicznych przypadków związanych ze sprowadzaniem i faworyzowaniem na rynku pracy czy na uczelniach mniejszości ukraińskiej w Polsce – dodał rzecznik MW Mateusz Pławski.

Demonstranci mieli ze sobą transparenty o treści: „Polityka imigracyjna PiS wypycha Polaków za granicę” i „Zamiast zwiększyć imigrację, trzeba zmniejszyć biurokrację”.

Przed kancelarią premiera pojawili się również kontrmanifestanci.