Foto: Wikimedia Commons
Foto: Wikimedia Commons

Od pewnego czasu mamy duże zamieszanie wokół Empiku. Najpierw dobór „gwiazd” do promowania świątecznych zakupów, później bojkot, następnie cenzura strony wzywającej do bojkotu… Teraz okazuje się, że prawdopodobnie sieć sklepów Empik zrozumiała swój błąd i rakiem wycofuje się z kontrowersyjnej decyzji.

Staram się odwiedzać saloniki Empiku, by zorientować się jak kampania sieci wygląda w praktyce. W zeszłym tygodniu zajrzałem do lubelskiego sklepu i rzeczywiście. Spod sufitu zwieszały się ogromne banery z satanistą i aborterką. Na półkach z muzyką i grami, mniejsze znaczniki i zachęty do zakupów opatrzone twarzami „gwiazd”. Wewnątrz tłumy ludzi, nie zwracające uwagi na to kto zachęca ich do bożonarodzeniowych zakupów.

Kilka dni później odwiedziłem Empik w Kielcach. A tam… Ani jednej Czubaszek, ani jednego Nergala. Cały salonik obwieszony plakatami i banerami z Cezarym Pazurą i Dawidem Kwiatkowskim. Dla pewności obszedłem całą powierzchnię sklepu, zbliżyłem się do regałów… Ale nic się nie zmieniło. Ani śladu po ateistycznej dwójce. Zdziwiłem się, ale uznałem że to przypadek, a może osobista decyzja kierownika tego konkretnego miejsca.

Dziś ponownie odwiedziłem Empik w Lublinie. I co ukazało się moim oczom? W miejscu, gdzie jeszcze kilka dni temu wisiały plakaty z Czubaszek i Darskim, dziś wiszą plakaty z Kwiatkowskim i Pazurą. Znowu obszedłem cały sklep i znowu upewniłem się, że po poprzednich „bohaterach” ani śladu. Dwa różne saloniki, w dwóch różnych miastach i zadziwiające podobieństwo…

Czyżby sieć Empik, jednak odczuła skutki konsumenckiego bojkotu, i rakiem wycofywała się z niemądrej kampanii? Przecież całkiem niedawno słyszeliśmy z tamtej strony gorliwe zapewnienia, że nie ugną się przed „cenzurą”.

Rzeczniczka Empiku – Monika Marianowicz, na moje pytanie o to czy sieć wycofuje się z kampanii odpowiedziała: Kampania jest kontynuowana (zarówno w TV, prasie, jak i w salonach Empik). Zgodnie z planem miała przebiegać z różnym natężeniem na poszczególnych platformach. W ostatnich dniach część plakatów tzw.generycznych zniknęła z salonów, żeby zrobić miejsce na materiały promocyjne, które komunikują konkretne produkty i premiery.

No cóż, w przypadku lubelskiego Empiku plakaty z Czubaszek i Nergalem nie zostały zastąpione materiałami promocyjnymi produktów i premier a takimi samymi plakatami, ale przedstawiającymi inne gwiazdy. Dostajemy również sygnały od czytelników, że w ich miastach (np. w Poznaniu) również są saloniki bez Nergala i Czubaszek. Czyżby osoby decyzyjne nie miały tyle odwagi, by przyznać się do błędu tylko zasłaniały się „różnym natężeniem kampanii”?

77 KOMENTARZE

 1. Bardzo byłbym wdzięczny, aby wreszcie zniknęły z Internetu bredzenia o „lewakach”, bo piszący to – jestem absolutnie o tym przekonany – w 99 % nie mają pojęcia, co znaczy ten termin. Z lektury wpisów na wszelkich forach jasno wynika, że „lewak” to osoba, która spełnia wymienione niżej cechy – albo wszystkie, albo chociaż jedną czy kilka (przepraszam za nieład w kolejności, ale nie to jest akurat najważniejsze):
  1. Jest ateistą – to chyba cecha najgorsza i „charakterystyczna” dla „lewaka”
  2. Nie kocha Kościoła Katolickiego (choć może być nawet wierzący/ca) i uważa, że jest to szkodliwa
  z gruntu dla kraju, pazerna instytucja, sprzedająca obłudę i bezczelnie obnosząca się ze swoim
  bogactwem, przy jednoczesnym kwiczeniu o swojej rzekomej biedzie
  3. Jest zwolennikiem dopuszczalności przerywania ciąży w szczególnych przypadkach (nie wgłębiajmy się temat głębiej, bo to wszystko jest w projektach ustaw i jak kto chce, może sobie znaleźć)
  4. Nie jest zwolennikiem drapieżnego kapitalizmu rodem z Ameryki, a konkretnie USA
  5. Nie udaje, że tak zwane „życie w czystości” przed ślubem, to dla niego relikt obyczajowy, z którego
  wszyscy i tak się po cichu nabijają(a jeśli nie, to żal tych zacofanych biedaków)
  6. Jest osobą tolerującą wszelką inność u ludzi, a która to inność nie narusza dóbr innych ludzi –
  w tym absolutnie nie przeszkadzają mu związki między partnerami jednej płci, które są zrównane
  w prawach ze związkami heteroseksualnymi
  7. Rozróżnia pojęcia „homoseksualizm” i „pedofilia”
  8. Jest zwolennikiem opodatkowania wszystkich wyznań religijnych w Polsce – zarówno w postaci dobrowolnego opodatkowania się danego obywatela, jako członka danego Kościoła, jak i opodatkowania biznesów kościelnych
  9. Proponuje odebranie (głównie) Kościołowi Katolickiemu większości dóbr uzyskanych poprzez wielosetletni wyzysk społeczeństwa, a w szczególności chłopstwa, które pracowało niewolniczo
  na potęgę materialną tej nieludzkiej, pazernej korporacji, przy której sycylijska mafia, to stowarzyszenie adoratorów piaskownicy
  10. Wnioskuje odebranie nadań ziemskich i innych na podstawie działania złodziejskiej i bezprawnej państwowo-kościelnej Komisji Majątkowej
  11. Uważa, że edukacja seksualna dzieci i młodzieży, to samo dobro, a nie deprawacja
  12. Uważa, że Państwo nie powinno wykręcać się od wzięcia pod prawdziwą, a nie udawaną opiekę słabszych członków społeczeństwa – niepełnosprawnych, chorych, biednych, niezaradnych i innych, którzy jako ludzie mają „naturalne prawo” (ukochany zwrot retoryczny kato-prawicy!)
  do życia
  13. Onanizm to: nie grzech, nie zbrodnia, nie jest niezdrowy (wręcz odwrotnie!), nie narusza żadnych „dóbr” i nikogo nie obraża
  14. Współżycie seksualne to sama radość i rozkosz i nie służy wyłącznie celom reprodukcyjnym
  15. NIe utożsamia Kościoła Katolickiego z polskością
  16. Nie nawołuje do krucjat religijnych w imię obrony „wartości chrześcijańskich”, które to niby mają być jedynie słuszne
  17. Piętnuje tak zwane „ruchy narodowe”, które mienią się być obrońcami „narodu”, a są zwykłą faszytsowską bandą, której jedynymi „wartościami”, jest chęć dokopania lewakom, pedałom, kozojebom, czarnuchom, moslemom, komuchom, żydom (koniecznie z małej litery!), heretykom, kanalarzom i cyklistom – trzeba po prostu napierdalać, kogo się da, bo to po prostu aryjska frajda.
  Nie podejmuję się wymienić wszystkich cech „lewaków”, bo jest ich bez liku – daleko więcej niż cech zacofańców, oszołomów religijnych, faszystów i wszelkiej maści durniów, bo tych można określić paroma konkretnymi, acz dosadnymi słowami. Wszystkie wymienione wyżej cechy „lewaków” – wszystkie razem i każda z osobna – świadczą za to tylko o jednej podstawowej rzeczy, a mianowicie o NORMALNOŚCI.

 2. Zatem artykuł nie przedstawia całej prawdy. Oczywiście nie kwestionuję zdania innych odnośnie uczestnictwa Nergala i Czubaszek w kampanii Empiku, ale nie można w taki sposób manewrować faktami. Skoro w innych salonach te plakaty wiszą, a w innych nie, to widocznie było to w gestii dyrektorów, że woleli nie narażać się na uwagi Klientów spowodowane nieprzemyślaną decyzją marketingu i wywiesić te „neutralne” z Pazurą i Kwiatkowskim.

 3. Salony, które zdjęły plakaty z Nergalem i Czubaszek zrobiły to decyzją Partnera Handlowego, bądź Store Managera danego salonu. W innych miastach w Polsce Nergale i Czubaszki wiszą nadal.

 4. Negujecie Czubaszek czy Nergala, a skąd wiecie czy osoby, które teraz promuję Empik nie mają takich samych bądź podobnych wartości? To, że nie mówią o tym głośno nie znaczy, że tak nie jest. Czytam ten tekst i nie wierzę, po prostu nie wierzę w poziom ludzkiej głupoty. To, że ktoś kupuje w Empiku gdy nad nim wisi poster z twarzą Nergala nie oznacza, że nagle zacznie palić Biblię!

 5. Dział I Art.25 p.3 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej:
  „Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, JAK RÓWNIEŻ WSPÓŁDZIAŁANIA DLA DOBRA CZŁOWIEKA I DOBRA WSPÓLNEGO.”
  i co? gdzie jest ta współpraca? empik próbując wywołać szum wokół siebie łamie prawo, a nikt na to nie reaguje???

 6. Tolerancja a akceptacja to co innego Panie i Panowie… Kolejna rzecz: to, że jest to najpopularniejszy zespół, nie znaczy że dobry. Słuchać się go nie da! Śmiech, że tyle ludzi słucha tego badziewia… A najsmutniejsza rzecz to obojętne i obraźliwe komentarze niektórych z was – brak wyznawanych jakichkolwiek dobrych wartości! Nawet jeżeli nie jesteście katolikami to nie znaczy, że można mordować dzieci w łonach matek albo dopuszczać się eutanazji. Chociażby ze względu na wasze moralne wartości. Przykre, ale prawdziwe jak widać… To już nie jest Polska, nie wiadomo, co to jest,

 7. Wydaje mi się że zachęcenie Nergala do tego aby był „twarzą” EMPIKU było celowe. Marketingowcy Empiku znają nasz naród i wiedzą że gdzie nergal i czubaszek tam skandal a co za skandalem idzie… szum w mediach, co w konsekwencji wcale im nie ujmuje, jedynie dodaje klientów;-)

  dziękuję:-)

 8. Katolickie pierdolenie starych grzybów. Tak się składa że album „the satanist” zespołu behemoth osiągnął top sprzedaży w empiku. Nie rozumiem więc dlaczego empik (który nie jest kościołem ani prywatną piaskownica tej organizacji) zajmujący się sprzedażą kultury – w tym muzyki , nie może promować się twarzą wokalisty najpopularniejszego polskiego zespołu.
  PS. wreczanie sobie prezentow w tym okresie ma takze korzenie w polskiej tradycji i nie odwołuje się jedynie do chrześcijańskiej wiary – nie przywłaszczajcie sobie wszystkiego.

  • Najpopularniejszego polskiego zespołu? Zwróć uwagę co reklamuje… z jednej strony nie przyznaje się do obchodzenia Świąt, a z drugiej je reklamuje. Wystarcza sypnąć kasą a już zmienia swoje poglądy, zmienia swój punkt widzenia. Na serio nie widzisz, że coś tu nie gra? Jestem klientem empiku i mam prawo do wyrażania swojego sprzeciwu. Odpowiedz sobie, czy gdyby Trynkiewicz- tak w imię równości- zareklamował empik, było by ok? Czy może jednak zaczęłoby Cię to wkurzać? Czemu, i jemu nie dać możliwości równego życia w społeczeństwie?

   • „Najpopularniejszego polskiego zespołu? Zwróć uwagę co reklamuje… z
    jednej strony nie przyznaje się do obchodzenia Świąt, a z drugiej je
    reklamuje”
    Naprawdę nie wiem jaki ma związek jedno z drugim. Musicie co niektórzy nauczyć się oddzielać czasami pewne rzeczy od drugich. To ze ktoś gra dobrą muzykę nie musi znaczyć ze jego poglądy są zgodne z jego twórczością. Kasa bo kasa, każdy zarabia na swój sposób,a ponoć u was zazdrość jest grzechem. Nie wiem więc czemu uczysz innych jak stosować się do reguł waszej religii skoro sam ich nie przestrzegasz

    • A co do muzyki – Behemoth jest najbardziej rozpoznawalnym, polskim zespołem na świecie, na pewno Dawid Kwiatkowski nie jest tak znany po za tymi granicami ciemnogrodu. Więc chyba coś tu nie gra, nagle wychodzi na to że jednak przeciwnicy tego zespołu zamiast robić za większość, stają się mniejszością.

     • Mistrzu wyjdź poza schemat Behemotha… Zdejmij różowe okularki… Najbardziej rozpoznawalną dziś polscy muzycy? Proszę bardzo. Stańko, Wasilewski trio, włodek pawlik. Tu masz wartość muzyczną. Darcie ryja to jeszcze nie muzyka. Mamy w Polsce ogromną muzyczną tradycję. SBB, Niemen, Turbo, Vader… Sorry nergal przy tych gigantach? No właśnie. Wyjdź poza schemat.

     • Dokładnie, jeszcze Soyka, który śpiewał z gwiazdami formatu, o którym wieśniak Darski (wystarczy obiektywnie posłuchać jego przypadkowych wypowiedzi) nawet nie śnił.
      Swoją drogą Vader też jest zespołem satanistycznym 😉 ale o wiele lepszym od miernego Behemotha, który zbudował swoją pozycję na kindersatanistach.
      Polacy mają trudny język, którego źle się za granicą słucha, wyłącznie dlatego mało naszych gwiazd robi karierę za granicą. Jeśli już robią, to dzięki śpiewaniu po angielsku. Dlatego np. mamy bardzo, ale to bardzo uznanych muzyków jazzowych, czy po prostu instrumentalistów.
      Nie szukając daleko – Piotr Wawrzeniuk i Waldemar Sorychta grali z takim GIGANTEM jak Therion.
      Nie mówiąc o kompozytorach (np. W. Kilar).

      Powtórzę jeszcze raz: Behemoth to brzydszy kindermetal, do tego na siłę promowany w komenrcyjnych mediach, bo wpisał się w modny nurt antychrześcijaństwa. Ile było zachwytu,że MTV, czy tam VIVA wyemitowała ich „bardzo drogi” satanistyczny teledysk?

     • Vader lepszy od Behemotha? W czym niby? Właściwie stwierdziłbym, że prezentują poziom niemal identyczny. Behemoth zbudował pozycję na kindersatanistach? Behemoth został uznany na świecie kilka lat wcześniej niż Nergal na dobre zagościł w polskich mediach, a pozycja artystów w Polsce niewiele znaczy, bo artyści dostają tu jałmużnę w porównaniu z tym, co mogą dostać za granicą. Therion gigantem? Therion ssie, to że ma wielu fanów to nie znaczy, że z niego gigant, często spotykane popowe pseudogwiazdy też mają wielu fanów, a jacy z nich giganci. Brzydszy kindermetal? A czym jest ładniejszy kindermetal? Modny nurt antychrześcijaństwa? Mamy w Polsce podobno około 90% katolików, czy 10% niewierzących jest w stanie decydować co jest modne? Gdzie to oburzone 90%? Czy ta moda panuje także wśród katolików? Jeśli tak, to jaka jest wasza wiara, religijność? Czy katolicy mogą świecić krzyżami na wszystkie strony i będą to uważać za słuszne i za krzewienie wiary, a satanista nie może nic, bo to obraza uczuć religijnych? Mnie obraża wyąłcznie głupota ludzi takich jak Krzysiu.

     • Vader i Behemoth… Zerknij gościu na daty powstania, przemiel to wszystko w główce. Kiedy Vader powstawał nergal nie wiedział pewnie jeszcze jak gitara wygląda. Ale to są szczegóły. Jesteś idealnym przykładem na to, że o Katolikach wiesz tyle ile podają media. Machanie krzyżami i bieganie z wodą Święconą już dawno przestało nas bawić… Teraz zaczynamy palić na stosie….

     • Ale co majądo tego daty powstania? Jeśli patrzeć, że im coś starsze tym lepsze to Peter powinien pociągnąć Foggowi. Jedynym medium z jakim mam do czynienia jest internet, jesteś więc idealnym przykładem przypisywania ubzduranym sobie pierdołom wartości prawdy. Zdaje się, że na stosie paliliście już jakoś w średniowieczu, a dziś zasuwacie z różańcami pod kluby koncertowe, pod warunkiem, że gra Behemoth.

     • Jak by Ci to powiedzieć. Różaniec to dla mnie o wiele więcej niż narzędzie do gonienia z nim debili. Druga sprawa. To bronicie wolności wypowiedzi zwłaszcza w kontekście Nergalowskiego darcia PISMA ŚWIĘTEGO. Ale jeżeli mówimy o Katolikach, to właśnie prawo do wypowiedzi i wyrażania swoich opinii stara się nam odebrać… To cały paradoks. Odpowiedź sobie szczerze, czy gdyby ktoś zmieszał z błotem, bliską Ci osobę, Mamę, Ojca czy kogoś z rodziny, tak samo byś bronił swobody wypowiedzi? No raczej nie. Stanąlbyś w obronie bliskiej Ci osoby. Zrozum. Dla mnie Pismo Święte ma ogromną wartość. Inna sprawa, że Nergal jest zwykłym cykorem. Niech z taką samą skutecznością powalczy z islamem. Będzie to jego pierwszy i ostatni taki wyskok zapewne. A u Nas jest niestety przyzwolenie na obrażanie Katolików… Wszystko oczywiście w imię tolerancji…

     • No tak… Dziś jest ogromne ciśnienie na antyklerykalizm. Choćbyś był mega mierny, ale blubrasz jakieś antykościelne bzdety jesteś fajnym i odważnym artystą… Zero sztuki.

     • Pojedz do Usa, Chin, Anglii, Rosji, Japonii, Niemiec i innych duzych krajow, zapytaj tamtejszych ludzi o Stańka, Wasilewski trio, Włodka Pawlika, a potem zapytaj o zespół Behemoth. Nie napisałem ze zespół ten jest najpopularniejszy w Polsce, ale na chwile obecną jest najbardziej rozpoznawalnym w świecie (po za granicami Polski – gdybyś jeszcze nie mógł tego pojąć)
      PS. Nie jestem twoim mistrzem i nie zamierzam nim być.Gardzę ludźmi którzy potrzebują zawsze mieć kogoś nad sobą, kto prowadzi ich za rączkę przez życie

     • Oj gościu, gościu… Z tego co widzę już dostałeś odpowiedź na swoje blubrasz zerknij na dół… Zastanawiam się co Ty i Tobie podobni robią jeszcze u nas… Po co Ty tu siedzisz?
      P.s. Rozumiem, że jako ateista nie obchodzisz Świąt Bożego Narodzenia nie masz w domu Wieczerzy Wigilijnej? Czy piszesz to jako zbuntowany nastolatek, któremu rodzice katolicyzm siłą narzucili? co ty wiesz o chrześcijaństwie? Jarasz się tą otoczką nie wiedząc nic o chrześcijaństwie… Skoro nie wiesz, że nikt mnie nie prowadzi za rączkę. Takie typowe gadanie osoby, która o Katolikach wie tyle ile mówią lewackiej media…
      Aha a przypomnij mi ile Behemoth dostał w swej karierze nagród Grammy? Jeżeli odmieniasz nazwiska, to błagam rób to po Polsku. Stańko, Stańke… Odmiana się kłania.

     • To wypierdalaj z tego ciemnogrodu. Zero poczucia własnego pochodzenia. Za nowego srajfona „tolerancyjne” gimbusy sprzedałyby swoją Ojczyznę. Daniel, niedługo święta – taki ateista a ze starymi do kościoła na pasterkę polecisz i kolację wigilijną będziesz wpierdalał. Hipokryta parszywy.

  • Starych grzybów? 😉 Sorry,ale pojechałeś…..Myślisz ,że katolikami są sami staruszkowie?Pozdrawia 18-letnia ,,katolka”!

 9. Uhm, bo kupowanie pierdyliona rzeczy i wpadanie w szał zakupoholizmu z pierwszym dniem grudnia ma bardzo dużo wspólnego z prawdziwą ideą Bożego Narodzenia.

 10. trzeba być bez rozumu,albo kompletnym prymitywem aby aborterka i satanista reklamowali Boże Narodzenie,oni mogą co najwyżej pogrążyć reklamodawcę

 11. „Wewnątrz tłumy ludzi, nie zwracające uwagi na to kto zachęca ich do bożonarodzeniowych zakupów.” rzeczywiście bojkot konsumencki jak się patrzy 😀

 12. głupie to , kampanie promocyjne w ksiegarniach i salonach takich jak empik potrafią się zmieniać z tygodnia na tydzień w zależności od nowych premier książkowych, których w okresie przedświątecznym jest mnóstwo

 13. Sporo kupywałem książek i gier z Empiku, myśle, że razem z Tatą wydawaliśmy grubo ponad kilka tysi rocznie, ale w obec takiego zakłamania przerzucamy sie na Matrasy itd. Wole kupic troche drożej albo przez internet niz u nich. A szkoda bo naprawde często tam zachodziłem…

 14. chyba redaktor próbuje odwrócić kota ogonem. „prawdopobnie wycofuje się”, „czyżby sieć Empik”, „czyżby osoby decyzycje…”. z tego co czytam to tylko domniemania. a rzeczniczka empiku mówi jasno, że nie rezygnują z reklam. sam widziałem wczoraj reklamę w telewizji… na moje oko to empik nic nie zmienił w temacie wspomnianej kampanii reklamowej.

 15. Przecież to te sklepy są dla nas, a nie myt dla nich, już im sie wszystkim w gółowach poprzewracało nalepiej jak byśmy byli ciemną masa kupującą wszystko co sie wepchnie chociaz w większosci tak jest

 16. Nie ma co ich wybielać, nie sadze, że zrobili to pod wpływem jeszcze wcale nie tak dużego nacisku społecznego. Zwyczajnie kampania reklamowa została już dawno ustalona i teraz konsekwentnie jest kontynuowana. Uważam tez przy tym, że dobrze by było jakby empik stracił klientów na dobre jeśli nie przeprosi.

 17. No w końcu.
  Święta Bożego Narodzenia, powtórzę „Bożego Narodzenia”, a do robienia zakupów w sieci Empik zachęca satanista Nergal (przeciwnik Jezusa, którego narodziny obchodzimy) i Czubaszek, ateistka, która zachęca do usuwania ciąży (a my paradoksalnie cieszymy się, że nowe życie na świat przyszło – Jezus Chrystus) Oto cała walka i krzyk! Proszę Państwa!

 18. Większość nie zwraca uwagi na te bzdety okołomarketingowe, przychodzą zakupić konkretną rzecz, której szukali. Istnieje nikłe P(A), że konserwatywny katolik sięgnie po Nergala czy podobne lektury. Żadna wygrana, poszli w komerchę.

 19. I tak wlasnie ich trzeba uderzac – po kieszeni! To dziala!!! Musimy bojkotowac i bojkotowac to co antypolskie, lewackie i pedalskie.

  • Pedalskie i antypolskie?nie ma to jak tolerancja. porażką czasem jest ten kraj i niektórzy Polacy. Po takich wypowiedziach czasem się wstydzę, że jestem Polką.

   • Nie ma to jak tolerancja dokładnie. Wstydzę się, że w drugie co do ważności święto chrześcijan do zakupów zachęca satanista i ateistka. I nikt nie przejmuje się obrażaniem naszych wartości!!! Jest to NIETOLERANCYJNE! Dobrze że w końcu Empik to zrozumiał, może Pani tez to zrozumie. Pozdrawiam

     • A twoje zmuszanie mnie do tolerowania czegoś co uważam za nienormalne jest okej? to działa w dwie strony

    • najgorsze jest to że pewnie jeszcze głosujecie na PIS albo co gorsza na PEŁO. chociaż z tych partii co są obecnie w sejmie to nie wiem która jest gorsza. Zamiast bojkotować Empik idź bojkotowac przed sejm.

    • Pozwolę sobie za nią odpowiedzieć: otóż nie zrozumie, bo w odróżnieniu od niektórych bredziaków, ta Pani myśli, a nie przetwarza na refleksy mówione, czy pisane rozkazów tłustych, bezideowych biskupów.

   • To wstydź się takich antypolskich wypowiedzi widzi drzazgę u drugiego a w swoim oku kłody nie widzi. I mam w dupie tolerowanie czegokolwiek jak coś mi się nie podoba to o tym mówię widać jesteś Europejką bo teraz wszystko się toleruje no nie?

   • To nie zapomnij być tolerancyjna jak się sprzeciwi ktoś Twoim poglądom na seksualność i na ten przykład postanowi cie zgwałcić.

    I pamiętaj – nienawiść i nietolerancja jest zła ..

    Aha i nie zapomnij tolerować naszego prawa do bojkotowania Empiku, nie lubienia feministek oraz lewaków.

    • każdy ma prawo bojkotować co chce. pytanie tylko jaki efekt przynosi w tym przypadku bojkot? w internecie już roi się od osób deklarujących, że na przekór bojkotującym zrobią zakupy w empiku. także akcja nie przynosi spodziewanego efektu. inna sprawa, że część osób, które polubiło na facebooku stronę bojoktu (jak jeszcze istniała), bankowo poszła tam na zakupy, kiedy pojawiły się promocje.

     • Niestety głupoty nie da się wyleczyć. Ale jest szansa że się nie będzie rozmnażała

   • Droga Polko,
    tolerowanie (osób) tak, ale nie ma zgody na promocje zachowań i poglądów. Jeśli wstydzisz się, że jesteś Polką masz problem.

   • Koleżanko Polko przeczytaj sobie dwie Definicje 😉

    Pierwsza :
    Tolerancja (łac. tolerantia – „cierpliwa wytrwałość”; od łac. czasownika tolerare – „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”, „ścierpieć”)

    Druga
    Akceptacja (z łac. acceptatio: dosł. przyjmowanie)- uznanie czegoś, aprobata, potwierdzenie czegoś, pogodzenie się z czymś czego nie można zmienić, uznanie czyichś cech postępowania za zgodne z oczekiwaniami.

    A teraz przejdę do sedna, nowoczesne i postępowe osoby jak Feminazistki czy Gendertmaniacy, czy inni zboczeńcy oraz media częsta zamieniają te definicje, co jest zbrodnią przeciwko językowi polskiemu i łacińskiemu, atakiem na moralność i zmuszaniem nas do zaakceptowania rożnych odchyleń od tradycji oraz normalnych zdrowych zachowań – dziękuje 🙂

 20. Od kiedy to bycie ateistą jest powodem do bycia nienawidzonym? Rozumiem że według autora taki Rydzyk (jako osoba wielce „religijna”) podniósłby sprzedaż do niebotycznych sum?

  • Ja tam się nie poczuwam do nienawiści wobec ateistów – ale porażka marketingowo PRowa Empiku wymaga trwałego piętnowania. To, co robi ta firma to po prostu bezczelne pokazywanie ludziom, że mają ich w ( ! )

  • To nie atak wymierzony w konkretne osoby, chociaż poniekąd też. Obchodzimy Święta Bożego Narodzenia, podkreślę Bożego Narodzenia i dlaczego satanista (przeciwnik Jezusa, walczący z Nim,) zachęca do robienia Świątecznych zakupów, skoro to Święto dla niego zupełnie obce? Albo Pani Czubaszek, która zachęca i chwali się aborcją, ateistka, skoro ludzie wierzący w te Święta dziękuję, że Bóg stał się człowiekiem, dziękują za dar, jakim jest życie?! O to chodzi mój drogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.