fot. logotyp ndie.pl

W dniu wczorajszym funkcjonariusze policji dokonali przeszukania mieszkania i zabezpieczyli nośniki redaktora naczelnego naszego portalu a jednocześnie twórcy inicjatywy “Nie dla Islamizacji Europy“.

W piątek 18.07.2014 roku Damian Kowalski otrzymał wezwanie na przesłuchanie w charakterze świadka w sprawie z artykułu 256 § 1, który brzmi: “Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

Kiedy redaktor naczelny Damian Kowalski 23 lipca o godz. 10 stawił się na komendzie, dwóch cywilnych funkcjonariuszy policji bez uprzedniego wylegitymowania się, zażądało doprowadzenia do miejsca zamieszkania. Po wykonaniu żądania, funkcjonariusze przedstawili postanowienie wydane przez Prokuraturę Rejonową w Katowicach. Wynikało z niego, że Damian Kowalski w ciągu niespełna tygodnia, bez żadnego przesłuchania ze świadka stał się podejrzanym. Postanowienie wydane przez prokuratora Czesława Kurpisia umożliwiało policjantom dokonanie przeszukania mieszkania podejrzanego i zażądanie od niego “wydania rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie” – w tym wszelkich publikacji i korespondencji elektronicznej “wskazujących na jego stosunek do wyznawców islamu”. W toku przeszukania, zabezpieczono i zarekwirowano telefon komórkowy, kartę SIM oraz komputer stacjonarny.

Sam podejrzany jest zaskoczony: “W dzisiejszych czasach wolność mediów to tylko pusty frazes, przekonałem się o tym teraz na własnej skórze. Inicjatywa ‘Nie dla islamizacji Europy’, została stworzona z pobudek patriotycznych i tożsamościowych. Czy zatem w Polsce to również jest przestępstwem? Czy sprzeciwianie się ekspansji islamu i informowanie społeczeństwa o brutalności ze strony wyznawców tej religii jest nawoływaniem do nienawiści? Oświadczam, że nie zamierzam zaprzestać działalności, gdyż uważam że idea jest słuszna”.

Sprawa jest rozwojowa, o jej przebiegu Parezja.pl wraz z ndie.pl będzie informowała na bieżąco.

40 KOMENTARZE

 1. To jest niemozliwe aby prokurator sam od siebie, nagle zainteresowal sie niby przesladowaniem biednych kozojebcow. To jest jakis kiepski zart, aby prokuratura chciala oskarzyc kogos o mowienie prawdy, ktora dla osob ze zlasowanymi mozgami od karmienia papka o politycznej poprawnosci i multikulti kojarzy sie z nienawiscia. Czy ten kurpis nie ma przypadkiem muslimskiego pochodzenia?

  4

  0
  • Antypolonizm, który Pan cytuje, nie ma pokrycia w faktach. Absurdy czy wszechobecna poprawność polityczna nie są polską specjalnością.

   0

   1
   • Polska jeszcze nie jest liderem w tych absurdach, gorzej jest w krajach zachodu, gdzie potrafią zatrzymać za noszenie podkoszulka z wizerunkiem normalnej rodziny (K + M +2 dzieci), było kiedyś pisane chyba nawet na parezji, ale nie pamiętam już jaki to był kraj.

    0

    0
  • Ale takiego ktorego bedzie sie pilnowac, papugi same z siebie jak ich sie brzydko mowiac nie jebie nie za duzo robia a kasuja jak zyd za matke.

   0

   0
 2. nie znam sprawy, ale z przedstawionej sprawy wynika kompromitacja naszego wymiaru sprawiedliwości. Niepokoi mnie wyrok w tej sprawie.
  Pocieszenie. Jeżeli będzie potrzeba to wielu Polaków pójdzie na maczety z kozojebcami jeżeli przekroczą granicę tolerancji.

  0

  0
 3. Po pierwsze: nie wykonuje sie wszystkiego co życzy sobie policja bo musza mieć nakaz z podaną podstawą prawną. Poza tym moga dokonac przeszukania tylko w tym zakresie jaki jest w nakazie. Warto zanim sie udostępni mieszkanie zadzwonić po adwokata. Następnie w tym konkretnym przypadku złożyć zażalenie. Nie dać się zastraszyć. Wolność słowa jest gwarantowana konstytucyjnie. Jesli zachodzi podejrzenie przestępstwa to musza postępować organa ścigania według prawa które bardzo chetnie nadinterpretuja lub lamia. Dlatego warto miec pod ręką radcę prawnego lub adwokata

  0

  0
 4. jak mnie okradli to umorzyli sprawę w ciągu dwóch tygodni od zdarzenia, a mi każą szanować “chomików” muślinów, icków i inną swołocz jestem Polakiem i mam prawo wyrażać opinie na temat. Chrońmy Polskę- kraje które tego nie zrobiły i wpuściło to bydło teraz tego bardzo żałuje.

  0

  0
 5. Gdzie tu faszyzm czy totalitaryzm? nie można uświadamiać społeczeństwa o niebezpieczeństwie? islam jest w pełni totalitarną religią, propaganda informacyjna i ideologiczna a także zastraszanie lub zabijanie przeciwników, widać podobieństwo? nie dajcie sobie zatkać ust, nie bądźmy niewolnikami, mamy prawo mówić z czym nam źle lub czego się obawiamy!

  0

  0
 6. Co to Korwa Za Wolnosc Jebane Korwy ,Boja sie O swoje Dupy ,czekam na dzien w ktorym Polacy przestana placic te zusy ,podatki i co wszystkim wjada i pozamykaja :)) hahahahh a rasizm tak korwa jestesmy rasistami bo przyjezdzaja korwy zydowskie i biora nam kamienice o ktore dbalismy przez 50 lat jebac nic nie dostana w Wolnej Polsce,Polska Dla Polakow !!!

  0

  0
 7. Jak go zechcą wykończyć to się zaraz okaże że w kompie było kilka terabajtów pornografii dziecięcej, albo w piwnicy prowadził plantacje marihuany…

  0

  0
 8. Tego typu rzeczy wolno rozpowszzechniać wyłacznie przez państwo. Jeszcze nie tak dawno za samodzielne wywieszenie flagi panstwowej też można było dostać mandat, co najmniej.

  0

  0
 9. Też jestem na nie dla Islamu . Ciekawe czy Kościół chrześcijański mógł by u nich stanąć tak jak u U nas ich meczety …. bez sensu religia która głosi śmierć w imię zemsty.
  Francja wypuściła Ich na swój teren teraz mają problem ….
  Nie możemy do tego dopuścić żeby to zło chodziło po naszych ulicach

  0

  0
 10. Podejrzenie o szerzenie nienawiści? To czemu muzułmanie nie są masowo zatrzymywani? Ten kontynent musi się obudzić, bo inaczej cofniemy się o 500 lat w rozwoju…

  0

  0
 11. A czy w związku z tym nie powinno się oskarżyć faceta podającego się za prokuratora o psychiczne molestowanie? Ponieważ tego typu oskarżenie pozwala na przypuszczenie że ten facet jest pacjentem oddziału zamkniętego jakiegoś szpitala psychiatrycznego jako niebezpieczny dla otoczenia. No bo to nie wiadomo z czym może jeszcze wyskoczyć. Może następnym razem będzie to profanacja symboli religijnych? Np: noszenie znaczka Matki Boskiej w klapie marynarki.

  0

  0
 12. Do roboty irlandi i Niemczech tez atakowali do polakow każdy nad morzem był co oni wam robili
  Fanatyk islam tylko reklama ludzi nie maja co jeść a wy Zrobić coś dla kraju.Za 20 lat tylko na euro bedą modlic

  0

  0
 13. Ale tam! Chrześcijanie też kiedyś mordowali. To porostu kolej rzeczy. Każdego normalnego człowieka to wkurza ale tego nie powstrzymać, minie kilka pokoleń i nie będzie im się chciało a potem przyjdą inni.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.