Nie popieramy żadnych partii politycznych niech fronda i niepoprawni to sobie zapamiętają, ich po prostu boli to, że nie jesteśmy PRO-PISowcy – mówi Przemysław Rup twórca i członek rady decyzyjnej Ruchu Pospolite Ruszenie w rozmowie dla Parezja.pl

Damian Kowalski Byliście oskarżani przez Frondę.pl o to, że jesteście prowokatorami Palikota. Dziś przed marszem, który organizujecie 13 lipca – „Czarna Sobota” – dziennikarze portalu niepoprawni.pl wysuwają teorie, że Ruch Pospolite Ruszenie powstał tylko po to, aby Jarosław Kaczyński ponownie nie doszedł do władzy. Jak się Pan do tego odniesie?

Przemysław Rup Są to informacje wyssane z brudnego palca! Ja, jak i ruch Pospolite Ruszenie nie popieramy żadnych partii politycznych, które są lub były przez ostanie 23lata w Sejmie. Jesteśmy młodymi patriotami, którzy mają dość tej „elyty”, która nic poza zamienianiem się miejscami i okradaniem nas nie robi, tak więc takie domysły są niesprawdzone, są tak na prawdę kłamstwem Frondy oraz Niepoprawnych. Stawiamy ich w rzędzie z reżimowymi mediami, takimi jak TVN i GW, które robią czarny PR właśnie dla takich ruchów i inicjatyw.

Damian Kowalski Niepoprawni.pl zarzucają wam również, że jesteście żołnierzykami Janusza Korwina Mikke, ponieważ chcecie obalić wszystkie partie, ale o KNP nie wspominacie. Czy to prawda?

Przemysław Rup Mówiąc, że chcemy obalić wszystkie partie mówimy ogólnikowo. Wszystkie partie to nie tylko PIS-PO-PSL-SLD-RP, ale i również i te partie, które zasiadały w Sejmie przez ostatnie 23lata – chyba to jest jasne. Mówię jasno i wyraźnie: nie popieramy żadnych partii politycznych, niech Fronda i Niepoprawni to sobie zapamiętają. Ich po prostu boli to, że nie jesteśmy PRO-PISowcy.

Damian Kowalski Kto zatem stoi za Ruchem?

Przemysław Rup Za ruchem stoi dobro Polski. Czy to tak trudno zrozumieć? Jesteśmy młodymi, niezależnymi patriotami. Nasz ruch, który zainicjowaliśmy 23 marca jest ruchem oddolnym, społecznym, nie popieranym przez nikogo, przez żadnego polityka! Naszym celem jest zjednoczenie Polaków.

Damian Kowalski Dlaczego Pana zdaniem zaczyna powstawać nagonka na wasz Ruch i akcje które organizujecie?

Przemysław Rup W takich mediach jak fronda i niepoprawni tworzy się na nas nagonka i czarny PR, chodzi o to że na naszej 'czarnej liście’ w której są wszystkie partie od lewa ,przez centrum do prawa jest również PIS, który miał swój czas swojego premiera i prezydenta nie skorzystał z okazji równie dobrze spieprzył sprawę tak jak to robili poprzednicy PIS-u oraz następca który jest mistrzem w oszukiwaniu i okradaniu, dlatego mówimy stanowcze nie dla wszystkich partii politycznych które są lub były w sejmie, potrzeba nam nowego polotu w sejmie, nowego systemu.

Damian Kowalski Czy jest już jakiś plan działania aby zmienić ten system? Kto miałby zastąpić polityków którzy obecnie zasiadają w sejmie?

Przemysław Rup Nt. zmian systemu cóż żeby tego dokonać trzeba by było zmienić konstytucje a do tego potrzeba 2/3 głosów rządzącej partii na to się jak na razie nie zanosi dlatego będziemy do tego dążyć aby to zmienić? Jedynym wyjściem jest Zmiana ordynacji wyborczej na głosowanie w 460 jednomandatowych okręgach wyborczych, zwykłą większością głosów, z równym prawem do kandydowania dla każdego. Każdy z tych potencjalnych 460 nowych posłów powinien być zlustrowany tylko w tedy będziemy mieli pewność że do sejmu dostanie się człowiek który przyszedł tu nie po pieniądze tylko po to żeby Polska była wielkim i dumnym Narodem.

Damian Kowalski Czyli jest Pan za tym aby zmniejszyć również dietę poselską?

Przemysław Rup Uważam ze 'poseł’ to powinien być powołany do pracy dla narodu za free, przecież te obiboki mają jakieś wykształcenie jakiś zawód wyuczony niech pensją dla posłów będzie zadowolenie i wybranie ich na kolejną kadencje za dobrą prace dla Narodu.

Damian Kowalski A z czego będzie żył taki poseł?

Przemysław Rup Z zawodu który wyuczył za młodu przecież Tusk – jest nauczycielem fizyki chłop ma 50lat niech uczy dzieciaki za 1100zł, Kaczyński jest z zawodu prawnikiem etc niech pracują w zawodzie a posłowanie niech będzie dla nich posługą dla narodu.
Dość oddawania naszych pieniędzy na tych obiboków trzeba z tym skończyć Pospolite Ruszenie będzie walczyło aby zlikwidować całkowicie diety poselskie które są bardzo wysokie a przecież to my na nich łożymy z podatków dlatego stanowcze dość, polityk jeszcze będzie musiał sam płacić żeby być posłem.

Damian Kowalski Co może Pan powiedzieć naszym czytelnikom o proteście „Czarna Sobota”?

Przemysław Rup 13 lipca br. o godz. 13:00 w całej Polsce, we wszystkich większych oraz mniejszych miastach Rodacy wyjdą na ulicę – w proteście przeciwko urzędasom. Demonstracje odbędą się przed urzędami miasta w każdym zakątku Polski. Będziemy walczyć o rozwiązanie naszych lokalnych spraw. Protest będzie miał wymiar anty-rządowy.

Damian Kowalski Czy demonstracje są już zgłoszone w urzędach miast?

Przemysław Rup Każda demonstracja będzie na 100% zgłoszona do UM, tak jak to było w przypadku 23marca, w każdym mieście w którym mamy już swoich koordynatorów działają i tworzą komórkę RPR są to ludzie którzy są przedstawicielami ruchu i dzialają zgodnie z naszymi predyspozycjami, wszystko jest skoordynowane.

Damian Kowalski W Jakich miastach odbędzie się Czarna Sobota?

Przemysław Rup Gubin, Kozienice, Trójmiasto, Tarnów, Toruń, Kraków, Zielona Góra, Stargard Szczeciński, Poznań, Ostrowa Wielkopolskiego, Łódź, Kędzierzyn-Koźle, Dzierżoniów, Zabrze.

Damian  Kowalski Ludzie mogą wam zaufać?

Przemysław Rup Oczywiście, jak najbardziej jesteśmy Polskimi Patriotami którzy maja w sercu dobro Polski, chcą aby Polska była wielkim i dumnym Narodem, chcemy aby Polska była szanowana i doceniana na arenie politycznej.

Damian Kowalski Dziękuję za rozmowę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here