Ruch 0 – 2 Zagłębie

W pierwszej połowie to Ruch przeważał, ale bramkę zdobyło Zagłębie. Po przerwie drugą dla „Miedziowych” dołożył powracający po nieudanej przygodzie w Turcji Arkadiusz Piech. Piech, który przed wyjazdem z kraju grał w Ruchu w piątek pogrążył Chorzowian. Ogólnie mecz był absolutnie skandaliczny i haniebny. Za taką kopaninę powinno się karać więzieniem. Dramat.

Lechia 1 – 1 Górnik

Podopieczni „polskiego Guardioli” co prawda nie wygrali, ale wciąż mogą chwalić się serią bez porażki. Tym razem zremisowali z liderującym przez dwie kolejki Górnikiem Zabrze. Remis na 9 minut przed końcem z rzutu karnego uratował Pietrowski a co najważniejsze dla gdańszczan utrzymali miejsce na podium.

Widzew 1 – 1 Jagiellonia

Pierwsze efekty pracy trenera Stokowca były solidne. Jednak z czasem Jaga trochę się zatarła. W ostatnim spotkaniu remis uratowali w ostatnich minutach spotkania. Bielszczanie zasługują na słowa uznania za to, że zdołalj wyrównać od 69 minuty grając w osłabieniu. Widzew tymczasem powolutku, powolutku ciuła punkty, które mają pozwolić mu utrzymać się w Ekstraklasie.

Pogoń 0 – 0 Wisła

Trzeci mecz z rzędu w kolejce, w którym padł remis. Tym razem jednak bezbramkowy. Pojedynek „Dyzma” kontra Dariusz W. nie rozstrzygnięty.

Cracovia 0 – 1 Legia

Mistrzowie Polski po odpadnięciu z walki o fazę grupową LM musieli szybko się pozbierać i stanąć w szranki z beniaminkiem ekstraklasy. Po dwóch ligowych wpadkach przyszło przełamanie, ale zwycięstwo 1 – 0 było absolutnie bez błysku. Gola na wagę 3 punktów zdobył Radovic. Po tym zwycięstwie podopieczni trenera Urbana znów wrócili na fotel lidera.

Piast 1 – 1 Śląsk

Po porażce z Koroną podopieczni trenera Brosza jako pierwsi strzelili bramkę. Wydatnie pomógł im w tym bramkarz gości. Gikiewicz chyba pomyślał przez chwilę, że gra w tej drugiej drużynie i zdecydował, że im pomoże. W drugiej połowie Piast grał lepiej niż w I połowie ale niezawodny Paixao wyrównał stan meczu i obie drużyny podzieliły się punktami.

Lech 3 – 2 Zawisza

Poznaniacy wygrali po dobrym meczu z beniaminkiem. Kolejorzowi nie przeszkodziła nawet gra w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach Henriqueza od 55 minuty. W końcówce urazu nabawił się jeszcze Teodorczyk i mecz toczył się praktycznie 11 na 9,5. Mimo to Lech przetrzymał napór gości i dopisał sobie trzy cenne punkty. Jedną z bramek dla gospodarzy strzelił debiutujący Daylon Claasen.

Podbeskidzie 1 – 0 Korona

Pierwsze zwycięstwo „Górali” w sezonie. Korona tymczasem od ponad roku nie wygrała na wyjeździe i jeszcze sobie na przełamanie zapewne poczeka. Po znakomitym meczu z Piastem dziś Korona zagrała absolutnie beznadziejnie. Która drużyna jest więc tą „prawdziwą” ? Które oblicze jest prawdziwe ? Odpowiedź w meczu z Legią za dwa tygodnie.