Katolicki Klub imienia Świętego Wojciecha złożył doniesienie o podejrzeniu „dokonania zbrodni zabicia dziecka” oraz „rozmyślnego, publicznego propagowania tego czynu zabronionego”. Chodzi o sprawę piosenkarki Natalii Przybysz.

„Niniejszym, składamy doniesienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa, polegającego na dokonaniu zbrodni zabicia dziecka nienarodzonego przez panią Natalię Przybysz i rozmyślnym, publicznym propagowaniu tego czynu zabronionego poprzez udzielanie wywiadów oraz komponowanie i rozpowszechnianie piosenek, w których przez pochwałę dokonanej zbrodni – zachęca czytelników i słuchaczy do naśladownictwa czynu dzieciobójstwa” – czytamy w zawiadomieniu.

Organizacja domaga się „przeprowadzenia w tej sprawie stosownego postępowania oraz ustalenia i ukarania sprawców”. Chodzi o wywiad dla „Wysokich Obcasów”, w którym Przybysz przyznała się do aborcji dokonanej na Słowacji. Jej słowa wywołały medialną burzę. Powiedziała m.in., że po trwającym „pięć minut” zabiegu poczuła „wielką ulgę” i odzyskała „z powrotem swoje życie”.

Celem działalności Katolickiego Klubu imienia Świętego Wojciecha jest „podtrzymywanie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości, upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka oraz swobód obywatelskich, a także działań wspomagających rozwój demokracji”.