Nie od dziś wiadomo, że nauka gry na instrumencie muzycznym niesie za sobą wiele korzyści. Poprawia pamięć, uczy dyscypliny i zwiększa plastyczność mózgu. Dlatego warto jak najszybciej rozpocząć zdobywanie tej umiejętności. Naturalnie najlepiej zacząć jak najwcześniej, ale nawet w podeszłym wieku przy odpowiedniej motywacji można się tego nauczyć.

Wybór instrumentu

Rozpocząć należy oczywiście od decyzji, z którym instrumentem rozpoczniemy przygodę. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to jakie brzmienia najbardziej nam się podobają i które dźwięki sprawiają, że jesteśmy niemal pewni, który instrument jest dla nas stworzony. Poza tym istotny jest rozmiar instrumentu, jego cena oraz mobilność. Ważnym aspektem jest także ilość czasu jaką dysponujemy, ponieważ niektóre instrumenty wymagają o wiele więcej ćwiczeń i treningów niż inne.

Nauka nut i postawy

Kiedy już zdecydujemy jaki instrument muzyczny jest dla nas odpowiedni, należy zabrać się za naukę czytania nut. W pierwszej kolejności musimy sprawdzić jaki klucz obowiązuje do danego instrumentu. Przykładowo pianino obowiązują klucze: wiolinowy i basowy, a altówkę: altowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.