Foto: facebook.com/UltrasBand
Foto: facebook.com/UltrasBand

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota umorzyła postępowanie wobec mężczyzny, który na stronach serwisu „Gazety Wyborczej” nawoływał do nienawiści – sugerując, że duchowni powinni być zabijani.

Zagorzały czytelnik i komentator w serwisie Gazety Wyborczej w komentarzach sugerował zabijanie księży. „Jestem zwolennikiem klerykalizmu warstwowego: warstwa kleru, warstwa ziemi, warstwa kleru, warstwa ziemi, i tak ad infinitum” – pisał użytkownik o nicku “piesion”

Takie i inne komentarze siejące nienawiści w stronę kościoła katolickiego są tolerowane na łamach serwisów wydawcy Agora – podobnych komentarzy było 40. Doniesienie w sprawie komentatorów gazety złożył Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Agnieszka Bachryj z Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota twierdzi jednak, że takie zachowanie nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego.

Jesteśmy świadkami podwójnej moralności ludzi, którzy pełnią ważne funkcje w państwie. Wystarczy choćby przypomnieć sprawę z naszą inicjatywą “Nie dla islamizacji Europy” czy najściem o 6 rano do mieszkania “Antykomora”. Komentarze negatywne o premierze Donaldzie Tusku, również nie przechodzą niezauważone o czym przekonał się kilka tygodni temu jeden z internautów.

na podstawie: naszdziennik.pl

3 KOMENTARZE

  1. trzeba mowic jaki jest prawdziwy Islam, ze to terroryzm, gwalty, morderstwa, brak szacunku do niczego, napewno do naszej religii, obyczajow… otworzcie oczy ludzie !!! trzeba ludzi informowac zanim stanie sie tak samo jak w Francji czy Anglii gdzie rodowici mieszkancy boja sie i uciekaja z miast, z swoich wlasnych domow…

  2. a jak my zaczniemy mówić prawdę o islamie, jesteśmy karani za “nawoływanie do nienawiści” fuck logic, pierdolone lewaki, niedługo będziecie wszyscy wisieć! nie po to nasi przodkowie oddawali życie za wolność, by jakieś lewaki wszystko psuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.