Netflix i TVP mają połączyć siły
źródło: pixabay.pl

Telewizja Polska i Netflix prowadzą obecnie rozmowy dotyczące ich współpracy. Zakres obejmuje koprodukcę serialową oraz udostępnianie własnych pozycji w bibliotece amerykańskiego giganta.

Netflix i TVP mają współpracować. Dyskusje nad biblioteką.
źródło: elleman.pl

Dwa seriale i kilka filmów pełnometrażowych

Tyle polskich produkcji aktualnie obejmuje Netflix. Pojawił się tam serial „1983” w reżyserii Agnieszki Holland i Katarzyny Adamik oraz serial kryminalny „Ultraviolet” produkcji AXN. Co więcej, spółka fimowa Next Film również nawiązała współpracę z serialowym centrum, w ramach której polskie filmy z biblioteki dystrybutora będą trafiać na amerykańską internetową wypożyczalnię.

Jak na razie obejmuje to 21 filmów, między innymi: „Drogówka”, „Ziarno prawdy”, „Bogowie”, „Król życia”, „Po prostu przyjaźń”, „Disco Polo”, „Polskie gówno” i „Plac zabaw”. Sukcesywnie pojawią się kolejne tytuły – tak zakłada prezes spółki Next Film, Robert Kijak. Netflix to dla nas kolejny ważny partner w zakresie dystrybucji – platformy VOD to atrakcyjny sposób udostępniania tytułów filmowych, dopełniający dotychczasowe kanały dystrybucyjne. Cieszymy się, że wiele naszych filmów trafi w ten sposób do szerokiego grona polskich użytkowników tej popularnej platformy – podkreśla Kijak.

Połączenie sił będzie skutkować szerszą biblioteką internetowej wypożyczalni
źródło: pixabay.pl

Netflix i TVP

Tym razem nadszedł czas na TVP. „Dziennik Gazeta Prawna” podaje, że obecnie współpraca ma polegać na koprodukcji serialowej ekranizacji powieści Marka Krajewskiego „Erynie”. Jednak rozmowy są na zaawansowanym etapie. Netflix interesuje się również innymi obszarami wspólnej produkcji z TVP. A mianowicie chce włączyć do swojej biblioteki produkcje z zasobów programowych Telewizji Polskiej – tak podaje portal Wirtualne Media.

„Trwają dyskusje nad tym, co ma się finalnie znaleźć na koncie Netflixa. Mimo zainteresowania nie będzie to polski „Wiedźmin”. Obecność produkcji mogłaby pokryć się z serialem, który jest tworzony jako oryginalny Netflixa. Platforma miała wyrazić też zainteresowanie serialem Rodzinka.pl, ale ostatecznie ma on nie trafić do jej biblioteki” (wirtualnemedia.pl).

źródła: wirtualnemedia.pl, spidersweb.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here