foto: fb.com/wipler
foto: fb.com/wipler

W dniu wczorajszym poseł Przemysław Wipler wstąpił do Kongresu Nowej Prawicy. Oprócz tego dzisiaj z PO do KNP przeszedł Sylwester Pruś, radny z ramienia PO z Gdańska. Oznacza to, że Janusz Korwin-Mikke po raz pierwszy od 10. lat ma przedstawicieli swojej partii w Sejmie oraz w samorządzie.

Można powiedzieć, że Jarosław Kaczyński jest ojcem prawdziwego podatku liniowego w Polsce dla prawie wszystkich Polaków. Jarosław Kaczyński wprowadził wysokie ulgi na wychowanie dzieci po ponad 1100 zł na dziecko. Jarosław Kaczyński kierował zapleczem politycznym rządu, który zlikwidował podatek od spadków i darowizn między najbliższymi krewnymi. Taki Jarosław Kaczyński i takie Prawo i Sprawiedliwość mogło liczyć na wsparcie takich ludzi jak ja. W sytuacji, w której Kaczyński wspiera pomysły SLD i cały PiS głosuje za przywróceniem trzeciego progu podatkowego, który wcześniej sami likwidowali, w sytuacji w której Jarosław Kaczyński popiera podwójne opodatkowanie małych spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych, a tak głosował PiS, to nie jest to formacja, którą ludzie o poglądach wolnościowych mogą wspierać – powiedział Telewizji Republika Przemysław Wipler

Czy to początek nowa taktyka przedwyborcza polityka? A może początek nowego zjawiska na fali utrzymującego się w sondażach poparcia dla KNP? Tego nie wiem. Jedno jest pewne – KNP znalazło się w Sejmie.

na podstawie: wgospodarce.pl/TV Republika