Nie żyje dziennikarz Radia Gdańsk

Dziennikarz Radia Gdańsk Paweł Luciński został odnaleziony martwy w swoim domu na gdańskiej Żabiance. – W tej sprawie zatrzymano 34-letnią kobietę. Czyn wstępnie zakwalifikowano jako zabójstwo – mówi portalowi tvp.info rzeczniczka gdańskiej policji asp. Karina Kamińska. Gdańska prokuratura poinformowała jednak, że zatrzymana kobieta była partnerką mężczyzny. Dziś natomiast ma odbyć się sekcja zwłok – podaje portal tvp.info. 

Rana na plecach 

Zwłoki znaleziono w okolicach godziny 19 w sobotę. To wtedy policja otrzymała zgłoszenie o ich znalezieniu, co potwierdza rzeczniczka gdańskiej policji asp. Karina Kamińska. – Na miejsce udała się grupa dochodzeniowo-śledcza i prokurator. W związku z tym przesłuchano świadków, dokonano oględzin miejsca. Zatrzymano również 34-letnią kobietę. Czyn zakwalifikowano jako zabójstwo – mówi. Jak dodaje, zatrzymana kobieta nie jest rodziną zmarłego. Dziennikarz jednak był z nią związany – była jego partnerką. O tym natomiast informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Mariusz Duszyński. 

Dodaje, że na plecach Lucińskiego znajduje się rana. Na ten moment nie wiadomo, w jaki sposób została zadana. Nieznane jest również narzędzie zbrodni. Portal tvp.info podaje jednak, że prawdopodobnie dziś odbędzie się sekcja zwłok dziennikarza, po której będzie możliwe podjęcie dalszych czynności przez prokuraturę.  

Dziennikarz “był skarbnicą wiedzy muzycznej” 

Koledzy Lucińskiego z Radia Gdańsk nie mogą wyjść z szoku. W wyniku tej sytuacji umieścili wpis na swojej stronie, w którym wspominają dziennikarza. Z samą rozgłośnią związany był od 1997 roku. 

„Znany był przede wszystkim z audycji Muzyczna Strefa Radia Gdańsk, w której prezentował wybrane przez siebie utwory. Był skarbnicą wiedzy muzycznej. Na przestrzeni lat relacjonował najważniejsze wydarzenia muzyczne oraz przeprowadzał wywiady z wybitnymi artystami. Był wielkim fanem U2 i The Beatles. Miał 49 lat”. 

 

 

Źródła: o2.pl, tvp.info, wiadomosci.radiozet.pl 

Foto: https://www.press.pl/tresc/57743,nie-zyje-dziennikarz-radia-gdansk-pawel-lucinski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.