fot. pixabay.com

Niemcy chcą doprowadzić do stopniowej likwidacji gotówki w całej Unii Europejskiej, jeśli nie zdołają tego przeforsować tylko u siebie. Pretekstem ma być zwalczanie finansowania terroryzmu i przestępczości.

Niemcy na razie chcą tylko ograniczyć obroty gotówką do 5 tys. euro. Jednak banki naciskają, aby w przyszłości całkowicie zlikwidować gotówkę ze względów bezpieczeństwa.

– Płacąc wysokie rachunki gotówką, zorganizowane bandy przestępcze wprowadzają do legalnego obiegu gospodarczego pieniądze, które pochodzą z przestępczości, jak np. z handlu narkotykami lub “żywym towarem” – argumentują rządowi eksperci.

Innego zdania są eksperci z partii opozycyjnych. Ekspert FDP ds. finansów Volker Wissing powiedział: – Unii i SPD nie chodzi o zwalczanie dróg finansowania terroryzmu, lecz o kontrolę naszych oszczędności, dlatego FDP stanowczo odrzuca propozycje związane z likwidacją i ograniczaniem obrotu gotówkowego.

DK

6 KOMENTARZE

  1. zwroccie uwage ze zaplanowano rowniez zglaszanie nawet jednej swini jaka ktos chce na wlasny uzytek wychodowac , niedlugo beda liczyc jajka od kur biegajacych u “baby” na podworku a w ogrodkach dzialkowych policza marchewki …. a wszystko po to zeby wyeliminowac “czarny ” rynek zywieniowy po wprowadzeniu zakazu uzywania gotowki i czipow …..a bez czipa nie kupisz nic …w ten sposob chca nas zmusic do zaczipowania sie i kontrolowania jak jakies kukielki

  2. Kolejny etap wprowadzenia NWO już jest przygotowywany? Czyli teraz trzeba będzie płacić wszczepionymi podskórnie chipami?? ?

  3. Jak pisałem w zeszłym roku . Kilka osób chce ” Nowy Porządek Świata ” . Soros i elita chcą rządzić światem – ( Władcy Świata . Poświęcą miliony ludzi aby reszta zgodziła się bez przymusu wstrzyknąć sobie czipy . I wtaki sposób pan i władca ma kontrolę nad narodem świata i może robić z obywatelem co chce . Możecie mi wierzyć lub nie – to jest początek końca jeśli sami się nie obudzimy – co oni z nami wyprawiają . My ich wybieraliśmy ale nie po to aby miliarderzy ich wykupili

  4. Naturalnie że chodzi o kontrole naszych finansów! żaden tam terroryzm , niech nie pitolą głupot.Jak tak sie martwią o “terroryzm” i nasze bezpieczeństwo to niech nie wpuszczają Arabów do Europy!

  5. Po pierwsze, służy to wycinaniu lewego obrotu gospodarczego. W Grecji od roku, czy dwóch, każda transakcja handlowa, jeśli ponad 500 Euro, musi przejść przez konto lub płatność ma realizować się z pomocą karty plastikowej. W tym drugim wypadku od razu odprowadzny jest też podatek VAT. Trwają dyskusje, by jeszcze znacznie obniżyć ten pułap. Ponadto obowiązuje (zrealizowany sieciowo – software’owo) zakaz wypłat w gotówce, ponad 420 Euro tygodniowo, ze wszystkich kont podatnika łącznie. Zakupy kartą czy przelewem realizować można bez takich ogranicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.