Niemieckie władze zaniepokojone są nagle rosnącą liczbą uchodźców z Czeczenii – zapowiadają, że będą odsyłać ich do Polski.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje, że od początku roku do Niemiec przyjechało 2728 obywateli Rosji z zamiarem uzyskania statusu azylanta. 82,3 proc. z nich podało narodowość czeczeńską.

Federalny Urząd Migracji i Uchodźców (BAMF) odrzuca większość wniosków o azyl. Niemieckie władze uważają, że obywatele Federacji Rosyjskiej, także Czeczeni, wjechali z bezpiecznego kraju UE, w tym przypadku z Polski, i powinni tam wystąpić o azyl.

Rząd Niemiec nie zna przyczyn wzrostu liczby migrantów z Czeczenii. Sekretarz stanu MSW Ole Schroeder powiedział, że osoby te będą konsekwentnie odsyłane do Polski.

Przybysze z Czeczenii wyróżniają się w ośrodkach dla uchodźców brutalnością i gotowością do stosowania przemocy – ocenia „Die Welt”. Są wśród nich salafici – zwolennicy radykalnego odłamu islamu.

źródło: PAP/ NDIE.PL/DK

2 KOMENTARZE

  1. Aha, więc ci tutaj panowie Czeczeńcy powinni się starać o azyl w pierwszym bezpiecznym państwie czyli w Polsce a najeźdźcy z iraku, afganistanu, syrii itd mogą się starać o azyl gdzie im się podoba.

    Mało tego, Czeczeńców będą odsyłać do Polski bo stamtąd przybyli ale tamto bydło które przez Polskę nijak do szwabów czy generalnie do europy się nie dostaje chcą rozsyłać wszędzie gdzie się da w tym także do nas bo u nich za dużo.

    To jest właśnie ta „solidarność” europejska. Wszystko co dobre to tylko w jednym kierunku ale wszystko co złe to na wszystkich byle nie na siebie.

    Tak wygląda „solidarność europejska” w wykonaniu niemców. Idąc tym tokiem rozumowania, wszyscy najeźdźcy powinni być odsyłani do państw przez które do ue się dostali. I w sumie tak byłoby najlepiej. Kto nie potrafi bronić własnych granic powinien dostać nauczkę. No, jeszcze niemcy po dupie powinni dostać bo to oni za ten cały burdel odpowiadają.

    Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.