Berlin dziękuje za pokonanie

Z okazji rocznicy dnia zakończenia II wojny światowej Niemcy wyświetlili w swojej stolicy podziękowania w językach narodów, z którymi walczyły podczas wspomnianego konfliktu. Intencja takiego manifestu ma najwyraźniej sugerować, że Niemcy są wdzięczni za to, że inne kraje podbiły ich kraj i oswobodziły od rządów partii, którą kilkanaście lat wcześniej sami wybrali, a przez kolejne lata żywiołowo wspierali.

Obłuda narodu niemieckiego jest niemożliwa. Zdaje się, że jest to naród, który popada ze skrajności w skrajność, jak nie mordują milionami niewinnych dzieci i kobiet, to udają ofiary własnych dziadków, czczą uchodźców, a poprawność polityczna przekracza wszelkie możliwe granice, dochodzi do takich sytuacji, że nie można stwierdzić faktu, że ktoś jest ciemnoskóry.

Jak najbardziej powinni wstydzić się swojej przeszłości, ale zamiast rekompensować zasiłkami nie tym co trzeba może najpierw należałoby odpłacić za krzywdy tym, którym najbardziej zaszkodzili. Może zamiast budować kolejne autostrady czy przyjmować tysiącami obce, agresywne religie trzeba by zapłacić reparacje tym, którzy do dziś cierpią za czyny ich przodków.

Innym aspektem całej tej sytuacji jest splunięcie w twarz wszystkim weteranom wojny, wszystkim którzy polegli w obronie swojej ojczyzny 75 lat temu, ponad 100 000 zgwałconych Niemek w odwecie za poczynania Niemców na wschodzie, wszystkim, którzy pamiętają to wyzwolenie. Po co ofiara tych osób? Obecne władze dziękują wrogim narodom za pokonanie.

Uczcić zakończenie wojny można na wiele innych sposobów, ale dziękowanie za bombardowanie swoich miast, gwałty na swoich kobietach, rabunki, niszczenie miast i podział na kolejne kilkadziesiąt lat wydaje się nie być na miejscu. Szczególnie, że gdyby nie ci wrogowie to Niemcy rządziłyby całym kontynentem, a Hitlera uważali za boga, ale skoro przegraliśmy to “Dziękujemy”. Jak dobrze, że uratowaliście nas drodzy wrogowie od tego losu do którego dążyliśmy wywołując dwie wojny światowe.

Poziom honoru tego kraju od dawna osiadł na mieliźnie.

Przeczytaj też o poznańskich ofiarach niemieckiej okupacji: https://parezja.pl/obchody-ku-pamieci-ofiar-niemieckiej-okupacji-w-poznanskim-forcie-vii/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.