Związek Niemieckiej Katolickiej Młodzieży w archidiecezji Fryburga domaga się, by niemiecki kościół wprowadził błogosławieństwo par homoseksualnych. 

W środę we Fryburgu szefowa tamtejszego Związku Dorothee Oehmen stwierdziła, że wprowadzenie błogosławieństw dla par homoseksualnych byłoby „pierwszym krokiem” we właściwym kierunku. Oehmen uważa, że odmawianie błogosławieństwa proszącej o to parze homoseksualnej jest „fatalnym sygnałem” i może powodować u wiernych „głębokie osobiste zranienie”.

Chcemy, aby także w naszej diecezji panował klimat, w którym wszyscy wierni będą mogli w równoprawny sposób dawać wyraz swojej miłości – powiedziała Oehmen.

Związek Niemieckiej Młodzieży Katolickiej we Fryburgu w ubiegłym roku opowiedział się wyraźnie za błogosławieniem homopar oraz za udzielaniem homoseksualistom sakramentu małżeństwa. Organizacja na swojej stronie oświadczyła, że w tym kontekście fakt wykluczania w diecezji Fryburga „nawet błogosławieństw dla jednopłciowo kochających” jest zasmucający.

Oehmen dodaje, że fryburski biskup „nie powinien się bać” pójść na przód, bo „Bóg stworzył i kocha wszystkich ludzi”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.