Zjednoczone Emiraty Niemiec
Zjednoczone Emiraty Niemiec

W Bawarii z 11 na 12 grudnia spłonęły 3 ośrodki odpowiednio wyremontowane na przyjęcie imigrantów. Wszystkie były  gotowe na przyjęcie za kilka tygodni przybyszów spoza Niemiec ubiegających się o azyl.

Budynki zostały szybko ugaszone, lecz nie nadają się już do zamieszkania – straty są szacowane na około 700 tys. euro. Zdaniem policji mogło dojść do podpaleń, na które miałby wskazywać wybuch pożarów tej samej nocy.

Kanclerz Angela Merkel potępiła „przypadki bezczeszczenia ośrodków dla azylantów”. W czasie przemówienia na zjeździe CSU w Bawarii oznajmiła, że „nie będą tego tolerować”. „Każdy, kto do nas przybywa, ma prawo wymagać, by się z, nim obchodzono fair” – zaznaczyła.

Minister spraw wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann zapowiedział, że wzmocni ochronę wszystkich ośrodków dla imigrantów w tyk kraju związkowym. Natomiast prezydent RFN, Joachim Gauck, odwiedził placówkę zajmującą się nieletnimi uchodźcami, którzy trafili do Niemiec bez rodziców, demonstrując w ten sposób swoje poparcie dla imigrantów. Zapewnił przy tym, że jego kraj nie pozwoli zastraszyć się podpalaczom.

Niemcy coraz częściej zaczynają dostrzegać negatywne następstwa masowej imigracji w ich kraju i boją się kolejnych fal uchodźców. Zgodnie z prognozami liczba poszukujących schronienia w RFN obcokrajowców może przekroczyć 200 tys., jeśli do tego dojdzie będzie to największy napływ cudzoziemców od połowy lat 90-tych.

na podstawie: PAP / autonom.pl

10 KOMENTARZE

 1. Popieram moich przedmówców.MIeszkam w Niemczech, staram się asymilować, niemcy to zauważają. Podpytuje ich, jak postrzegają muzułmanów. Myślą o nich negatywnie i nie ma co się dziwić, brak jakiejkolwiek chęci asymilacji. Tłumaczą to najczęściej swoją wiarą. Tolerancja jest obustronnych aktem!!! Domagają się tolerancji sami nas nie tolerując!!!

 2. „Każdy, kto do nas przybywa, ma prawo wymagać, by się z, nim obchodzono fair” ??? Tylko jakbyśmy my do nich pojechali to byśmy byli w najgorszym wypadku zabici :-/

 3. Jaka nacja miała być azylantami ?
  Skąd ci uchodźcy mieli napłynąć ?

  Poprawność polityczna przede wszystkim !
  Na razie ważni są napływowi, nie rodacy.
  Jak już rodacy wyjadą lub znikną, ciekawym na co władza będzie liczyć.
  Bo już nie na demokratyczne wybory…

 4. Niemcom potrzebni są emigranci,którzy będą pracować i się asymilować a nie nieroby z kupą bachorów żyjący z socjalu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.