foto: Pavel Hrdlička

Niemiecki dziennik „Der Tagesspiegel” porównuje polski rząd do komunistów i radzi opozycji w Polsce zjednoczenie przed kolejnymi wyborami.

Niejednokrotnie informowaliśmy o antyrządowych tekstach, które ukazują się w niemieckiej prasie, zupełnie niepotrzebnie wtrącającej się w polskie sprawy po odsunięciu od władzy PO-PSL. Tym razem chodzi o artykuł Christopha von Marschalla, który ukazał się na łamach „Der Tagesspiegel”.

„Polska ruszyła w 1989 r. w długą drogę na Zachód, aby stać się witalną demokracją z podziałem władzy. (…) Siły, które dziś tworzą opozycję, naruszały niegdyś zasady demokracji, lecz nigdy w sposób tak brutalny. PiS przerwał ten marsz na Zachód. Jego bezwzględne roszczenie pełni władzy pod nacjonalistyczno-prawicową flagą skutkuje podobnie jak niegdyś bezwzględne roszczenia władzy przez komunistów pod osłoną lewicowego internacjonalizmu” – pisze von Marschall.

Autor podsumowuje, że możliwa jest na dłuższą metę w Polsce tylko demokracja na wzór demokracji zachodnioeuropejskich i radzi opozycji, że musi się zjednoczyć, by w 2019 r. pokonać Prawo i Sprawiedliwość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.