foto: commons.wikimedia.org/ Mathias Schindler

Niemiecki polityk i europoseł Zielonych Jan-Philipp Albrecht udzielił wywiadu niemieckim mediom. Krytycznie wypowiedział się na temat polityki polskiego rządu i zażądał wyciągnięcia wobec naszego kraju konsekwencji.

Jan-Philipp Albrecht domaga się konsekwencji dla Polski w związku z jej sporem z Unią Europejską. Europoseł Zielonych, pełniący też funkcję wiceprzewodniczącego Komisji ds. wewnętrznych i sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim, uważa zmiany dokonane przez rząd w Warszawie „za niewystarczające” i opowiada się za ukaraniem Polski sankcjami za naruszanie wartości podstawowych. Sankcje takie mogłaby uchwalić Rada UE większością czterech piątych głosów.

W jego przekonaniu nie dojdzie jednak do odebrania Polsce prawa głosu w Radzie Europejskiej, gdyż w tej kwestii nie ma jednomyślności wśród państw członkowskich UE. Zdaniem Albrechta jest „mało zadowalające”, że poza „ciągłym wyrażaniem krytyki Komisja UE niewiele może zdziałać”. Dlatego, uważa on, że „teraz  musi się coś wydarzyć”. Brakuje „funkcjonującego na co dzień mechanizmu monitorowania, a także sankcjonowania naruszania zasad praworządności” – stwierdził Albrecht.

Obecną procedurę praworządności stosowaną wobec Polski – po raz pierwszy od jej wprowadzenia – stworzono w związku z naruszeniami zasad państwa prawa na Węgrzech. Albrecht powiedział, że „ważne jest, aby teraz tę nową procedurę najpierw odpowiednio wykorzystać i doprowadzić do końca. Wtedy można wyciągnąć wnioski z niedociągnięć”. A jednym z tych niedociągnięć, na które kładzie nacisk wiceprzewodniczący Komisji ds. wewnętrznych i sprawiedliwości w PE, jest to, że poza „prawie nierealnym pozbawieniem głosu” państwa członkowskiego w Radzie UE, istnieje mało możliwości wymierzania sankcji za naruszanie takich zasad.

„To są wartości podstawowe i za naruszanie takich wartości podstawowych jest trudno, bardzo trudno wymierzać sankcje. I to trzeba zmienić, gdyż jesteśmy wspólnotą prawa” – stwierdził europoseł Zielonych. Podkreślił przy tym, że „nie chodzi tylko o te zasady, na które zgodziliśmy się wszyscy w UE, lecz także o te, które tworzą nasz wspólny kanon norm podstawowych, które uchwaliliśmy także na forum Rady Europy”.

W jego opinii w obliczu szerzącego się populizmu konieczna jest dyskusja o wspólnej Europie, czym ona jest, jakie wartości sobą przedstawia, bo będzie to też kluczowym tematem w najbliższych wyborach.

Jan-Philipp Albrecht krytykuje konkretnie to, że nie została „w sposób zadowalający” wyjaśniona kluczowa kwestia, dotycząca okoliczności mianowania sędziów z urzędu oraz kwestia organizacji pracy trybunału. „Rząd ma w pewnych przypadkach możliwość zwalniania sędziów i proponowania własnych kandydatów”. To zdaniem europosła jest niepokojące, ponieważ „rząd może w ten sposób zapewnić sobie większość w składzie TK, która będzie posłuszna władzy”.

Na sugestię, że poprzedni rząd też tak robił, Albrecht zaprzeczył: ”Nie mieliśmy dotychczas do czynienia z takim sposobem usuwania sędziów w Europie, także w Polsce, i w tym miejscu trzeba powiedzieć, że partia PiS, a szczególnie jej prezes, uprawiają polityką, która odległa jest od tego, co my dotychczas w Unii Europejskiej uważaliśmy za oczywiste”.

4 KOMENTARZE

 1. CZYŻBY Pan Stanisław Michalkiewicz miał mieć rację, w swoim ponurym wieszczeniu, że oto zbliżają się następne “Wydarzenia Marcowe’ ??.. ;(
  Pana Trumpa już z grubsza “spacyfikowano” i wstawiono we właściwe ramki 🙂
  (swoją drogą, dziwne, a właściwie NIE dziwne, że na temat lotniczego ataku na Syrię przez IZRAEL – przeczytałem tylko raz, i zaraz potem..CISZA 🙂 .. ŻADNE medium, nawet się nie zająknie na ten temat 🙂 .., ani lewicowe, ani “prawicowe”, co TEŻ jest jakimś symptomem, że te wszystkie “podziały”, jakie obserwujemy, to zaledwie “piękne różnienie się”, bo “PONAD podziałami” stoi po prostu KASA (ukradziona nam..), czyli Żydownia 😀 ..
  Ale ad rem.
  A więc Trump już niegroźny, bo tylko już jakieś jasełka odprawia, podobnie, jak Kaczyński, rękami Dudy i Szydło 🙂 WAŻNE sprawy jednak – realizując ściśle zgodnie z wytycznymi Starszych-I-Mądrzejszych 😀 …
  A więc – w takich cyrkumstancjach, również i Germanom znowu odrosła doopa, więc KONTYNUUJA, co zaczęli 🙂
  NIE PO TO w końcu tyle zainwestowali (głównie kasy ukradzionej NAM..), żeby teraz poddawać się walk-overem :).
  A więc – do towarzystwa różnych mopów, nazwiskiem Verhofstadt i innych Timmermansów, doszedł jeszcze jeden “poiltyk”, modnie pedalski i z bródką pod okularkami 🙂
  Który czuje się upoważniony i w obowiązku – grzmieć na nasz mniej wartościowy Kraj trzeciej kategorii 🙂
  Ciekawe, jakie to procedury uruchomi lada moment Pani Angela 🙂 , przy zakulisowej współpracy “Putina’ 🙂 CO też oni mogą jeszcze wymyślić ? 🙂
  Na razie, JAK POWAŻNIE PODEJRZEWAM – stosują na szeroką skalę OPRYSKI, o ostatnio nieco zmienionym składzie (zaobserwowany RÓWNOCZEŚNIE w całej Ojropie, krótko-rozpadowy JOD131, najsilniej na wschodzie Polski, czyli w Parszawie 🙂 ..
  Jestem przekonany, że tam NIE TYLKO JOD poleciał ZE STRATOSFERY (a nie z żadnych elektrowni, czy ruskich wybuchów..). Jestem PEWIEN, że lecą z nieba również liofilizowane grzyby i bakterie chorobotwórcze (ostatnia, CICHA epidemia grypy żołądkowej, też JEDNOCZEŚNIE w Warszawie i w Monachium…).. Bo szerząca się (bez nagłaśniania w merdiach tym razem) “ptasia grypa” – MUSI mieć przyczynę w PASZACH… Osobny temat 🙂 .. Pewnie znowu Izrael potrzebuje zbyć swój drób, nie podlegający (jak i sam Izrael) ŻADNYM kontrolom i ŻADNYM normom międzynarodowym 🙂 … Już to raz u nas przećwiczyli, przed pewnymi świętami Bożego Narodzenia ongiś 🙂 A wirus stwierdzono wtedy tylko u dwóch zdechłych łabędzie w stawie w Gdańsku 🙂 .. Po czym wesoło wymordowano polskim hodowcom całą produkcję na śwęta 🙂 .. No dobra.
  Znowu ad rem 🙂
  A więc następny Timmermans, czy mop-Verhofstadt – grzmi sobie na Polskę i na PiS (jakby ten różnił się czymkolwiek od poprzednich band) 🙂 ..
  Pewnie można oczekiwać, lada moment, znowu jakichś zjadliwych felietonów w prasie niemieckiej, oraz obudzenia się towarzysza Tomasza Lisa i jego trzody 🙂 ..
  Ciekawe, co ta swołocz teraz zrobi ? 🙂
  CO kryje w zanadrzu ? Jak by się tu dorwać do Koryta ponownie (kontynuując bez zająknięcia WSZYSTKIE podpisane przez PiS Ustawy.. i dodając nowe, dalsze kroki, na drodze ku pełnej faszyzacji Polski..).. Czy zrobią JAWNY PUCZ, za pomocą armii i służb ?.. No, dopóki będą si.e lali tylko pomiędzy sobą – dobra nasza, bo trochę się może przetrzebią sami, miejmy nadzieję 🙂 ..
  Niemiecka Bundeswehra nie może jawnie wjechać z “bratnią pomocą”…
  Wobec braku jakiejkolwiek legitymacji takiego posunięcia…
  Na Odrze i Nysie stoi US-Army…
  Czyli – pozostaje MOSSAD ?.. Którego 10 tysięcy agentów JUŻ siedzi w Polin ?..
  Nie, nie wyobrażam sobie tego…
  Cieekaawe, JAK też ta swołocz zamierza przywrócić swoją dominację Stronnictwa Pruskiego, pod wodzą Merkel…
  Ano – zaczekajmy i popatrzmy 😀 …

  0

  0
 2. Co to są “Warto.sci Podstawowe” ?..
  To znaczy – JA to wiem 😀 ..
  Ale czy wie to ta poprawna politycznie ciotuchna w okularkach ? 🙂
  Do której stoją w kolejce sorosowe Me(r)dia po “udzielenie wywiadu” ?..
  A który to “polityk” udziela się tak aktywnie, pewnie całkowicie altruistycznie,
  BEZ konieczności łożenia na niego przez Sorosa ? 🙂
  To znaczy – bez DODATKOWYCH pieniędzy, oprócz “diety” poselskiej,
  z moich, coraz wyższych podatków ? 🙂
  Czyli tzw. “pożyteczny idiota”…
  Chyba pierwsze, co bym zaorał, to MEDIA obecne, żydowskie…
  Żeby przynajmniej, skoro już nie ma rzetelnej informacji o PRAWDZIE –
  ustały KŁAMSTWA, które są przecież szkodliwsze od niewiedzy..
  Patrz – temat NAJBLIŻSZY Polakom, choć 95% z nich NIE ZDAJE SOBIE Z TEGO SPRAWY – temat narastającego GENOCYDU na Polakach, poprzez trucie nam “szczepieniami” naszych DZIECI…
  Jest to możliwe WYŁĄCZNIE “dzięki” mediom właśnie, które maksymalnie nagłaśniając zbrodniczą działalność kandydatów na szubienicę, typu Pan Konstanty Radziwiłł, wraz z całym jego zbrodniczym Konsorcjum, całkowicie zamilczając protesty obywatelskie, albo selektywnie nagłaśniając kłamliwą propagandę, zwalczającą takiego np. Jerzego Ziębę, któremu chwała za coraz masywniejszą działalność przeciwko eugenicznej, narastającej akcji NWO, mającej na celu powolne wymordowanie nas i osłabienie…
  Gdy widzę takie, uśmiechające się dobrotliwie, z miną wszystkowiedzy, “mądre inaczej” ciotuchny z bródką i w okularkach, pouczające innych, albo inne Conchitty Wurst, to zbiera mi si.e na wymioty 🙁 ..
  A jest to selektywny produkt Żydowni właśnie…
  To jest to, co NWO ma nam do zaproponowania, w miejsce naturalnych i tradycyjnych, uwarunkowanych po prostu biologią – Kobiety i Mężczyzny…

  0

  0
 3. Je..ny faszysta.
  Nie podoba się, to niech wypieprzą Polskę z unii i wszyscy na tym dobrze wyjdziemy.
  Unikniemy szamba, w które tacy ludzie próbują nas wpakować.

  0

  0
 4. niech ten niedoinformowany niemiecki polityk zajmie sie brakiem praworzadnosci i demokracji w Niemczech. Tam sie naprawde zle dzieje, a chca od tego wielkiego wewnetrznego problemu odwrocic uwage innych panstw, przedstawiajac im negatywne i klamliwe informacje o Polsce.

  0

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.