Niemiecki polityk i jeden z liderów Zielonych Daniel Cohn-Bendit udzielił wywiadu, w którym wypowiedział się na temat przyszłości Unii Europejskiej – informuje ndie.pl.

Niemiec nie szuka przyczyny rezygnacji Wielkiej Brytanii z członkostwa w Unii w napływie tzw. uchodźców, lecz w… Polakach. „Brexit uzasadniano tym, że do kraju zjechać mogą miliony Turków. Ale już w trakcie samej kampanii referendalnej to nie uchodźcy byli problemem, ale Polacy. To nie miało związku z uchodźcami, ale ze swobodnym przepływem ludzi wewnątrz Unii Europejskiej i ze społecznymi nierównościami. Chodziło o to, że ludzie w Wielkiej Brytanii, Francji czy Niemczech mieliby rzekomo pracować za dumpingowe płace, jak w Polsce. To przeciw temu skierowana była kampania” – powiedział.

Polityk Zielonych stwierdził także, że „kampania zwolenników Brexitu była tak zakłamana, że można ją uznać za polityczną kradzież stulecia”. Jej liderzy „chowają się teraz u mamy z nadzieją, że cały zamęt ich ominie”.

Wieszczy on czarną wizję przyszłości wysp. „Z Wielkiej Brytanii zostanie Mała Brytania” – stwierdził.

3 KOMENTARZE

  1. Zielony to i zielono w glowie i sam nie potrafi myslec wiec opowiada bzdety… Moze by sie wybral na spacer do parku aby poobejmowac drzewa ale pewnie sie boi bo jego przyjaciele z Afryki juz urzeduja w tym samym parku.
    Politycy opowiadaja bzdety bo uchodzcow umieszczaja z dala od ich bogatych dzielnic. Niemcy maja teraz to o co zimkowstwa walczyly od dawna. Polacy sami im to oddali i to na talerzu… Jakos ucichla Erika bo juz nie ma o co walczyc…

  2. Ten gość słynie z zamiłowania do miłości z bardzo nieletnimi i bezczelnością jaką odnosił się do Prezydenta Czech. Zdegenerowany lewak – produkt ” rewolucji ” lat 60 inspirowanej przez ideologię marksistowską i patronatem logistycznym KGB. Wielki przyjaciel Adama Michnika. Wszystko w temacie….

  3. Należy przypomnieć kto rozpętał dwie Wojny Światowe, w bestialski sposób wymordował miliony ludzi, rozwalił Jugosławię, sprowadził islamistów do Europy itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.