foto: wikimedia.commons.org

Niemiecki portal Deutschlandfunk poświęcił sporo uwagi Antoniemu Macierewiczowi. Twierdzi, że jest on najbardziej nielubianym politykiem rządu, a odejścia wysokich oficerów szkodzą wiarygodności i wizerunkowi polskiej armii.

Deutschlandfunk przypomina, że w ciągu ostatniego półtora roku odeszło z polskiego wojska około 30 generałów i 250 żołnierzy w randze pułkowników. Wysocy rangą oficerowie najczęściej podają powody osobiste, jednak zdaniem generała w stanie spoczynku Waldemara Skrzypczaka, często jest to zwykły pretekst. „Wiemy, co w tej chwili dzieje się w armii. Panuje tam atmosfera nagonki na osoby myślące inaczej niż rząd” – powiedział Skrzypczak. Dodał, że takie osoby są zastępowane przez ludzi o „raczej giętkich kręgosłupach”.

Generał mówi o czystkach, które przypominają działania prezydenta Erdogana w Turcji. Jego zdaniem ani rząd, ani prezydent, jako zwierzchnik polskiej armii, nie dążą do współpracy z doświadczonymi generałami, co jego zdaniem nie pozostanie bez konsekwencji dla pozycji Polski w NATO. „Dowództwo NATO zachowuje się poprawnie, nie chce się mieszać. Jednak Amerykanie, Brytyjczycy i Francuzi dokładnie obserwują sytuację. Widzą, że najbardziej doświadczeni – ci, którzy służyli w Iraku czy Afganistanie – odchodzą, a na ich miejsce przychodzą żołnierze o znacznie mniejszym doświadczeniu. Pytanie, czy nadal pozostaniemy dla NATO wiarygodni” – stwierdził.

Niemiecki portal zauważa, że opór wobec poczynań ministra Antoniego Macierewicza rodzi się już nawet w obozie władzy. Jako przykład Deutschlandfunk podaje list, który prezydent Andrzej Duda wystosował do szefa resortu obrony narodowej, żądając informacji o sytuacji w wojsku.

1 KOMENTARZ

  1. Niemieckie media krytykują? Ha! cóż się dziwicie!. Repolonizacja niemieckich mediów wielkimi krokami do nich się zbliża!. Niemiecka Socjotechnika rżnie łby Platformie a wy łykacie wszystko co spreparowane przez Niemców jak pelikany i lemingi różowe! a w Polsce czaple siwe,kormorany i łabędzie czarne!.Panom z byłej PO już dziękujemy! czas w którym robili laskę innym narodom dobiegł końca! naród pamięta! jak Sikorski powiedział że nie PIS tylko Platforma robi laskę nie tylko amerykanom ale jak widzimy wszyscy równierz Niemcom więc wy łykacie lemingi i nic tego faktu nie zmieni! i żebyście nie wiem jak na mnie teraz pluli naród wszystko widział! i was ocenił. Czas robienia lasek przeszedł do niechlubnej waszego rządzenia historii! i jestem pewien że tak w przyszłości historia Platformę oceni.

    4

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.