Polowałem na tą płytę od pewnego czasu. Jak słyszymy już w pierwszym utworze: “Nawet nie będę próbował zarobić na tej płycie, dlatego w sklepach pewnie jej nie zobaczycie”. I rzeczywiście, musiałem zamówić ją przez internet. Zamówiłem, przesłuchałem i się zachwyciłem. Nie znoszę rapu, hip hopu, nie akceptuję takiej muzyki. Odrzuca mnie na samą myśl o niej. Jednak rap patriotyczny, w wykonaniu “Tadka” jest wyjątkiem.

Na płycie znajdziemy 16 utworów plus jeden bonus. Piosenki odwołują się głównie do kwestii historycznych, są protestem artysty przeciwko zwalczaniu, ośmieszaniu polskiej historii. Możemy znaleźć utwory poświęcone choćby “Ince”, rotmistrzowi Pileckiemu czy generałowi Nilowi. Mamy dwie części piosenki o Żołnierzach Wyklętych, ponadto muzyczne wspomnienie Grudnia 70, czy wydarzeń na Kresach.

Chciałem zamieścić kilka cytatów z płyty, które miałyby zachęcić przynajmniej do posłuchania piosenek w internecie. Niestety, kiedy zacząłem wypisywać sobie fragmenty, okazało się że musiałbym zamieścić teksty wszystkich 16 utworów. Prościej jest powiedzieć, że ta płyta to coś co powinno zainteresować każdego Polaka, któremu nie jest obce pojęcie patriotyzmu. Każdego, kto chce wreszcie usłyszeć prawdę, odkłamaną historię. Tam wreszcie usłyszymy szacunek dla Polski, jej bohaterów a nie ciągłe obrzucanie gównem i robienie z nas narodu sprawców, który wyhodował stado zbrodniarzy. Myślę, że po płycie Pawła Kukiza “Siła i Honor” jest to druga warta uwagi propozycja w ciągu ostatnich miesięcy. Wreszcie coś co nie odmóżdża, coś ambitniejszego i wartościowego.

GORĄCO POLECAM !!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.