Szef UKIP, Nigel Farage. Foto: Wikimedia Commons
Szef UKIP, Nigel Farage.
Foto: Wikimedia Commons

Przewodniczący eurosceptycznej, brytyjskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, Nigel Farage stwierdził, że Brytyjczycy boją się muzułmańskich imigrantów, bo stanowią oni w kraju piątą kolumnę. Zapowiedział również że UKIP zniesie zakaz dyskryminacji rasowej w pracy.

W wywiadzie dla stacji Channel 4, europoseł Nigel Farage powiedział, że rośnie napięcie związane z kwestią imigracji do Wielkiej Brytanii, ponieważ ludzie obawiają się, że muzułmanie chcą sformować „piątą kolumnę i pozabijać nas” – cytuje dziennik.

Szef UKIP oświadczył również, że ustawy zakazujące dyskryminacji w pracy ze względu na rasę i nie tylko powinny zostać zniesione.

Wypowiedź Farage’a wywołała falę krytyki mainstreamu, w tym też Konserwatystów i Labourzystów. – On nie wie już, co jeszcze wymyślić, żeby zwrócić na siebie uwagę- stwierdził brytyjski premier, David Cameron. Lider labourzystów z kolei uważa, że Farage „dzieli społeczeństwo”, bo „prawa dotyczące równości są odzwierciedleniem naszych wartości”.

Przypomnijmy, UKIP wygrał wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku, zdobywając 26,6% głosów, obecnie partia Nigela Farage’a w sondaż ma około 15%. Wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii odbędą się 7 maja.

na podstawie: Narodowcy.net

3 KOMENTARZE

  1. Oczywiście że to V kolumna i to całkiem poważna siła Dziś poradzimy sobie z nimi ale za 10 lat ? Dobrze im tak od lat włazili w dupę brudasom i kozojebcom Nas Polaków mieli za nic po mimo naszych ofiar historii tego wszystkiego co dla Angoli niemców austryjaków całej zachodniej Europy zrobiliśmy gnoje nawet nie wiedzą co to jest Warszawa.To ciemne narody ratuje ich tylko ich położenie geograficzne Gdy by leżeli w centrum Europy tak jak Polska dawno przestali by istnieć.

  2. „Prawa dotyczące równości są odzwierciedleniem naszych wartości”.Buhahaha! A wlasnie kozojebcy sa najbardziej za rownoscia i uznaja te same wartosci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.