Szef UKIP, Nigel Farage.
Foto: Wikimedia Commons

Przewodniczący eurosceptycznej, brytyjskiej Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa, Nigel Farage stwierdził, że Brytyjczycy boją się muzułmańskich imigrantów, bo stanowią oni w kraju piątą kolumnę. Zapowiedział również że UKIP zniesie zakaz dyskryminacji rasowej w pracy.

W wywiadzie dla stacji Channel 4, europoseł Nigel Farage powiedział, że rośnie napięcie związane z kwestią imigracji do Wielkiej Brytanii, ponieważ ludzie obawiają się, że muzułmanie chcą sformować „piątą kolumnę i pozabijać nas” – cytuje dziennik.

Szef UKIP oświadczył również, że ustawy zakazujące dyskryminacji w pracy ze względu na rasę i nie tylko powinny zostać zniesione.

Wypowiedź Farage’a wywołała falę krytyki mainstreamu, w tym też Konserwatystów i Labourzystów. – On nie wie już, co jeszcze wymyślić, żeby zwrócić na siebie uwagę- stwierdził brytyjski premier, David Cameron. Lider labourzystów z kolei uważa, że Farage „dzieli społeczeństwo”, bo „prawa dotyczące równości są odzwierciedleniem naszych wartości”.

Przypomnijmy, UKIP wygrał wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku, zdobywając 26,6% głosów, obecnie partia Nigela Farage’a w sondaż ma około 15%. Wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii odbędą się 7 maja.

na podstawie: Narodowcy.net