fot. pixabay.com

Wywiad USA odegrał znaczącą rolę w niedawnej decyzji administracji prezydenta Donalda Trumpa o zakazie wnoszenia na pokład samolotów urządzeń większych niż smartfon. Powodem mają być najnowsze doniesienia o niewykrywalnych sposobach umieszczania ładunków wybuchowych w urządzeniach elektronicznych.

Według amerykańskich agencji wywiadowczych Państwo Islamskie i inne organizacje terrorystyczne opracowały nowatorskie sposoby umieszczania ładunków wybuchowych w urządzeniach elektronicznych. Dzięki temu bomby są niewykrywalne podczas kontroli na lotniskach. Amerykański wywiad sugeruje, że terroryści zdobyli zaawansowany technicznie sprzęt do kontroli bezpieczeństwa na lotniskach, żeby testować, jak skutecznie ukryć ładunki wybuchowe w laptopach i innych urządzeniach elektronicznych.

Znaczącą rolę w niedawnej decyzji administracji prezydenta Donalda Trumpa o zakazie wnoszenia na pokład samolotów urządzeń większych niż smartfon odegrał wywiad USA. Zakaz dotyczy bezpośrednich lotów do Stanów Zjednoczonych z 10 portów lotniczych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Władze USA motywowały zakaz zagrożeniem terrorystycznym.

Zgodnie z nowymi zasadami laptopy, tablety, konsole do gier, czytniki książek, przenośne odtwarzacze DVD, aparaty fotograficzne itp. muszą zostać umieszczone w bagażu rejestrowanym. Doniesienia o tym, że urządzenia elektroniczne terrorystów są zdolne omijać kontrole bezpieczeństwa na lotniskach, mogą rodzić pytania o to, czy zasięg tego zakazu jest wystarczający. Poprzez serię testów przeprowadzonych pod koniec zeszłego roku FBI ustaliła, że bomby umieszczone w laptopach będą o wiele trudniej wykrywalne dla skanerów na lotniskach niż poprzednie wersje ładunków.

1 KOMENTARZ

  1. …semtex w baterii?…starozydny wynalazek…produkowany przez WSZYSKTIE – rózne – Nord Atlantic Terrorist Organisation – kombinacje literowe włącznie z ISIS -Israeli Secret Inteligence Service…
    …coś więcej trza dodać?..
    …kiedys miałe taką baterie w urzadzeniu pod nazwą NICHROM – Swój – Obcy/ściśle tajne – chodziło o filtry!…:))/…50 – 70 gramów semtexu pozwalające na zdemolowanie na proszek całej centrali artyleryjskiej….i mnie!…gdybym wpadł w ręce …wroga – miałem ją wysadzić w powietrze!…:))

    0

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.