Unia Europejska w przedstawionym raporcie oficjalnie uznała muzułmanów za grupę dyskryminowaną i przeznacza ogromne środki, aby ukazać ich w lepszym świetle – alarmuje „Nasz Dziennik”.

W raporcie Agencji Praw Podstawowych Unii Europejskiej postawiono tezę, że większość muzułmanów ufa instytucjom demokratycznym. Unijna agencja przekonuje, że islamiści w większym stopniu wierzą w instytucje demokratyczne niż rdzenni Europejczycy, dlatego islam nie jest w opozycji do demokracji.

Według unijnego raportu niemal 40% muzułmanów w ciągu pięciu ostatnich lat padło ofiarą prześladowań. W rozmowie z “Naszym Dziennikiem” dr Piotr Gawryszczak uważa, że raport powstał na zlecenie.

“Trzeba było pokazać mniejszość islamską jako taką, która nie zagraża nikomu, która może się asymilować i budować przyszłość Europy” – wyjaśnia dr Piotr Gawryszczak.

Autorzy raportu mają rozwiązanie problemu dyskryminacji muzułmanów w Europie. Ich zdaniem powinno zaistnieć zaostrzenie przepisów prawa antydyskryminacyjnego. Zdaniem eksperta może to doprowadzić do cenzury.

“Wydawać by się mogło, że Unia i Komisja Europejska stoją na stanowisku, że trzeba zniszczyć pewne wartości, by mniejszości miały więcej praw. Być może taka polityka jest prowadzona, by doprowadzić do zniszczenia naszych praw opartych na chrześcijaństwie” – akcentuje dr Piotr Gawryszczak.

Komisja Europejska wydała już 2,5 mln euro na wystawę „Islam to także nasza historia”, która ma przeciwdziałać dyskryminacji. „Chcemy jasno powiedzieć Europejczykom, że islam jest częścią europejskiej cywilizacji i że nie jest on importem z ostatnich lat, ale ma swoje korzenie sięgające 13 wieków” – powiedziała historyk Isabelle Benoit w rozmowie z Associated Press. Na wystawie nie można było znaleźć negatywnych skutków napływu muzułmanów do Europy, nie wspomina się o Odsieczy Wiedeńskiej czy bitwie pod Lepanto, historia jest pisana na nowo przez unijnych urzędników, wszystko dlatego, aby ocieplać wizerunek muzułmanów mieszkających w Europie.

naszdziennik.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.