Fot.Facebook.com/NowoczesnaPL

W środę późnym wieczorem Sejm debatował nad dwoma projektami nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Jeden z nich – rządowy – przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności za użycie sformułowania “polskie obozy śmierci”; drugi projekt – poselski – karze za negowanie zbrodni wołyńskiej.

“Polskie obozy śmierci” – zbyt często takie sformułowania pojawiają się w zagranicznych mediach i prasie, co jest kłamliwym stwierdzeniem.

Powstaje sfałszowanie historii, które godzi w dobre imię i interes Polski. To rozwiązanie daje prawne możliwości ochrony w tym kontekście interesu narodowego – mówił Krzysztof Lipiec z PiS-u.

Krzysztof Mieszkowski z Nowoczesnej nazwał projekt “surrealistycznym nieporozumieniem”. Odnosząc się do proponowanej w projekcie kary, pytał wnioskodawców: “Czemu tylko trzy lata? Czemu nie dożywocie?”. Nowoczesna wniosła o odrzucenie rządowego projektu w pierwszym czytaniu.

2 KOMENTARZE

  1. Idąc tokiem rozumowania swetru, należy również zlikwidować penalizację antysemityzmu, i tzw “kłamstwa oświęcimskiego”.
    Jak równo, to wszystkim, a nie tak, że mamy nacje równe i równiejsze.

    12

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.