Podczas meczu Legii z Piastem Gliwice na trybunie fanów zawisł transparent wymierzony w “obrońców demokracji”. Transparent nie spodobał się konfidentom z .Nowoczesnej.

KOD, Nowoczesna, „GW”, Lis, Olejnik i inne ladacznice – dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice! – napisali kibice Legii Warszawa.

Jak można było się spodziewać, adresatom wymowa transparentu się nie spodobała. Jak przystało na konfidentów i tym razem zdecydowali się na donosik. Zarząd Główny .Nowoczesnej złożył zawiadomienie do prokuratury.

Treść transparentu znieważała członków i sympatyków partii .Nowoczesna, członków i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji, a także dziennikarzy – Monikę Olejnik i Tomasza Lisa, jak również dziennikarzy i pracowników Gazety Wyborczej. Zawiera również groźby karalne – nawoływanie do zabójstwa – napisano w uzasadnieniu.

Do sprawy postanowił odnieść się jeden z liderów Ruchu Narodowego Artur Zawisza.

Prawilne chłopaki umiałyby wygarnąć Żylecie w stosownym ulicznym języku, ale frajerstwo z Nowoczesnej umie tylko donosić. A patologicznych donosicieli – najpierw na Polskę w Brukseli, teraz na Żyletę do prokuratury – trzeba tępić aż do korzenia. Jak to się potocznie mówi (w ramach “nawoływania do zabójstwa”), śmierć frajerom! – napisał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.