W raporcie o konkurencyjności turystyki na rok 2017 Światowego Forum Ekonomicznego czytamy, że najbezpieczniejszym krajem na świecie jest Finlandia. W zestawieniu znalazło się 136 państw z całego świata.

Polska na liście najbezpieczniejszych krajów świata znalazła się na 48. miejscu. Przy ocenie autorzy brali pod uwagę m.in. bezpieczeństwo, higienę i zdrowie, ceny, otwarcie na świat, infrastrukturę oraz walory przyrodnicze czy dziedzictwo narodowe. W kategorii bezpieczeństwa uwzględniano ocenę działania policji, wskaźnik przestępczości czy zagrożenie terrorystyczne.

Na pierwszym stopniu podium pod względem bezpieczeństwa kolejny raz z rzędu znalazła się Finlandia. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały się kolejno Zjednoczone Emiraty Arabskie i Islandia. Najmniej bezpieczne kierunki podróży to Salwador, Jemen i Kolumbia. Polska jeszcze dwa lata temu zajmowała 35 lokatę.

3 KOMENTARZE

 1. wartość tego rankingu mówi sama za siebie: jeśli rzeczywiście bezpieczeństwo turystyki w RP przez ostatnie 2 lata spadło o kilkanaście pozycji, to wyłącznie przez dopuszczenie do nachodźctwa ukraińskiego

  12

  0
 2. Zaje..sty ranking. Skoro na drugim miejscu jest Arabia, to ten fakt mówi wszystko o tym rankingu.
  Więcej nic nie trzeba komentować.

  11

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.