Szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział dziennikarzowi TVP Info, że PO nie jest już za przyjmowaniem uchodźców do Polski.

Pytanie brzmiało, czy jest za przyjęciem uchodźców do Polski. „Nie, jestem za tym, żeby nie przyjeżdżali do Polski” – odpowiedział szef Platformy. Dopytywany, czy jest to oficjalne stanowisko Platformy, że nie przyjmujemy uchodźców, lider PO odparł: „Tak, tak, Platforma nie jest za przyjęciem uchodźców”. Nagranie rozmowy z szefem PO, TVP Info umieściła na swoim profilu na Twitterze.

W podobnym tonie wypowiedział się inny prominentny polityk Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. „Wmawia się ludziom, że Platforma była za przyjmowaniem uchodźców i się na to zgodziła” – powiedział.

Jaka jest prawda? Grzegorz Schetyna w 2015 roku w wywiadzie dla niemieckiego dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung” powiedział: „Wobec przybierającego na sile kryzysu migracyjnego Polska jest w stanie przyjąć dobrowolnie więcej uchodźców niż wynika to z kwoty zaproponowanej przez KE”. Wówczas w imieniu rządu PO polityk podkreślił, że Polska nie jest przeciwna przyjmowaniu uchodźców. W tym kontekście Schetyna ostrzegał przed „populistami”, którzy posługują się „fobiami społecznymi”.

Warto również przypomnieć, że w 2015 roku rząd Ewy Kopacz zaakceptował unijną decyzję o podziale uchodźców docierających do Europy. Polsce miało przypaść ponad 6 tys. z ogólnej puli 120 tys. uchodźców.

źródło: ndie.pl

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.