Foto: Wikimedia Commons

Po oświadczeniu ks. Krzysztofa Charamsy widać, że „siły zła” dokonały kolejnego ataku na Kościół Katolicki. Jak się wydaje czas ogłoszenia swojego oświadczenia ks. Charamsa wybrał również nie bez przyczyny. Wszak byliśmy w przeddzień jakże ważnego dla Kościoła synodu na temat rodziny.

Oczywiście, problem homoseksualizmu i pedofilii w strukturach kościoła nie jest w żaden sposób oderwany od czasów, w jakich żyjemy, a dotyka go w takim samym stopniu, w jakim dotyka on wszelkich innych instytucji i ogólnie współczesnego społeczeństwa. To jednak co powoduje, że problem ten jest tak ważny dla Kościoła Katolickiego dotyczy samej jego istoty.

Kościół Katolicki od wieków spełniał i wciąż ma do spełnienia swoją istotną rolę ewangelizacyjną, mającą ogromne znaczenie dla życia moralnego i ładu społecznego we współczesnym świecie. Tym, co w wypełnianiu tej ważnej roli ma decydujące znaczenie jest przykład nie tylko samych wiernych, ale szczególnie ich nauczycieli i przewodników-kapłanów. Dlatego zawsze tak bardzo musi smucić, kiedy okazuje się, że któryś z tych, których z racji ich powołania darzymy wielkim zaufaniem, okazuje się tego zaufania najzwyczajniej i po prostu niegodnym. Właśnie oni nadużywając tego zaufania czynią największą szkodę Kościołowi.

Zapewne nie byłoby to takim problemem, gdyby dotyczyło tylko poszczególnych przypadków w większej czy mniejszej liczbie dotykających Kościoła. Bez dorabiania do tego fałszywej ideologii. Z tym pewnie Kościół potrafiłby sobie poradzić. Szkopuł jednak w tym, że w obecnej, tak bardzo zlaicyzowanej i co tu dużo mówić, skarłowaciałej moralnie rzeczywistości, szczególnie “zatroskani ” o Kościół okazują się lewaccy propagandyści gorliwie wspierani przez mainstreamowe media. Ci, którzy z jednej strony odsądzają od czci i wiary cały Kościół Katolicki za jednostkowe przykłady pedofilii wśród księży, oczekując od jego instytucji ich natychmiastowego i przykładnego karania oraz ogromnego zadośćuczynienia ofiarom, jednocześnie krytykują ten sam Kościół za brak tolerancji dla homoseksualizmu, który to najczęściej leży u podłoża tychże pedofilskich zachowań. Nie przeszkadza im w tym wypadku, iż homoseksualni księża będą obnosić się ze swoją orientacją czyniąc z niej powód do dumy, a za szczególny zaszczyt poczytując sobie afiszowanie się ze swoimi kochankami. To dla nich oznaka jakże przez nich oczekiwanego otwarcia Kościoła na świat i problemy współczesnego człowieka. Kompletnie nie interesuje tych obłudnych, medialnych wampirów to, że księża ci dokonują zwykłej zdrady wobec swego Kościoła, którego nauk zobowiązywali się strzec i przestrzegać przyjmując święcenia kapłańskie. Że sieją zgorszenie, co w przypadku osób noszących autorytet nauczycieli czy pasterzy jest jedną z największych zbrodni. Nie jest dla nich też istotne, jaką moralną krzywdę wyrządzają oni tym samym całej społeczności wiernych. Nie.

To wszystko nie ma żadnego znaczenia dlatego, że jest wpisane w odwieczną walkę lewackich sił tzw. “postępu” z Kościołem Katolickim, który wciąż swoim uznaniem określonego kodeksu moralnego stoi im kościom w gardle. Ten właśnie Kościół jest ich wyrzutem sumienia, który należy zniszczyć, aby już bez obaw móc głosić swoje skrzywione wyobrażenie wolności i moralny hedonizm. Dlatego ważne jest, aby nie poddać się tej medialnej nagonce na Kościół Katolicki i pamiętać, że jak pisał dla „New Witness” w 1945 r. Gilbert Keith Chesterton “Kościół nie może iść z duchem czasów – z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie. Kościół może co najwyżej ugrzęznąć w bagnie razem z duchem czasów, by razem z nim cuchnąć i gnić. (…) Zaś Kościół ma dziś to samo zadanie, co wtedy – ocalić jak najwięcej światła i wolności, stawiać opór światu, który ściąga Go nisko, ku swojemu poziomowi i czekać na lepsze czasy. Nie chcemy Kościoła, który, jak to piszą gazety, zmienia się wraz ze światem. Chcemy Kościoła, który zmieni świat.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.