foto: youtube.com

Stowarzyszeniu Obywatele RP nie podobają się obchody miesięcznic smoleńskich. Wczoraj próbowali zakłócić zorganizowane z tej okazji uroczystości przed Pałacem Prezydenckim.

O godz. 8 w kościele św. Krzyża odbyła się msza święta z udziałem m.in. prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego. Jej uczestnicy przeszli następnie przed Pałac Prezydencki. Tam zebrali się także zwolennicy ruchu Obywatele RP, których przewodniczący zapowiadał wcześniej blokowanie obchodów. Między uczestnikami uroczystości a demonstrantami doszło do drobnych przepychanek, jednak na tyle niegroźnych, że nie była potrzebna interwencja policji.

Na sobotę 10 grudnia zgłoszonych było łącznie 12 zgromadzeń na Krakowskim Przedmieściu. Jednym z nich była demonstracja Obywateli RP. Mieli oni stanowić kontrmanifestację do obchodzonych 10. dnia każdego miesiąca miesięcznic smoleńskich, które upamiętniają katastrofę samolotu prezydenckiego z 10 kwietnia 2010 r.

Lider Obywateli RP Paweł Kasprzak zapowiedział wcześniej, że organizowany 10 grudnia protest odbędzie się dokładnie w tym samym miejscu, gdzie obchodzone są miesięcznice. Zaznaczył, że trwające od kilku miesięcy demonstracje Obywateli RP przed Pałacem Prezydenckim zgłaszane są w urzędzie miasta jako pierwsze. „80. miesięcznicy smoleńskiej nie będzie” – stwierdził. Ta jednak ostatecznie się odbyła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.