Akcja „Burza2014” została zorganizowana przez rapera „Tadka”, który regularnie angażuje się w działalność patriotyczną. Celem akcji jest upamiętnienie 70 rocznicy akcji „Burza”. Portal parezja.pl, jest jednym z partnerów akcji.

W jej ramach przewidziane są liczne koncerty, spotkania, konferencje z historykami, pokazy filmów, zbiórki żywności dla Kombatantów na Wschodzie, wydanie wielu pozycji muzycznych i książkowych, audiobooków a także wiele innych fascynujących wydarzeń.

Jako, że już 1 marca odbędzie się Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, zaplanowano cykl koncertów i spotkań mających upamiętnić i promować naszych bohaterów tak zajadle zwalczanych przez komunistów. Oto wydarzenia, które będą miały miejsce w najbliższym tygodniu:

Dziś w Pile, w auli Szkół Salezjańskich o godzinie 19 odbędzie się koncert m.in z piosenkami z płyty „Tadka” – „Niewygodna Prawda”.

Już jutro, we wtorek 25 lutego o godzinie 18:00 w kieleckiej Filharmonii. Organizatorami wydarzenia są Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Kielcach oraz Stowarzyszenie Passionart. Oprócz „Tadka” na scenie pojawią się również m.in Roman Bosski, chór i orkiestra Passionart.

26 lutego, w środę w Złotowie w sali kina Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej koncert „Niewygodna Prawda”. Tego samego dnia w Krakowie, w Klubie Rotunda koncert Andrzeja Kołakowskiego i Lecha Makowieckiego z akompaniamentem orkiestry i chóru.

27 lutego w czwartek, w Filharmonii w Krakowie o godzinie 19:30. Wystąpią m.in Orkiestra „Passionart” czy Chór Akademicki UJ. Pojawi się również muzyka Bartosza Chajdeckiego z filmu „Czas Honoru” a także „Victoria” niedawno zmarłego Wojciecha Kilara.

28 lutego w piątek w Krakowie, w kinie Kijów o godzinie 15.30 pokaz filmu „Kwatera Ł”, oraz spotkanie z prof Krzysztofem Szwagrzykiem, historykiem IPN, kierującym pracami archeologicznymi na „Łączce”. Tego samego dnia, o godzinie 17:30 odbędzie się koncert symfoniczny „Niewygodna Prawda”.

1 marca w sobotę w Limanowej w Limanowskim Domu Kultury i Radomsku, w Filharmonii Podkarpackiej odbędą się koncerty symfoniczne z piosenkami z płyty „Tadka” – „Niewygodna Prawda”.

2 marca w niedzielę w Rzeszowie i Rabce Zdrój odbędą się koncerty poświęcone „Żołnierzom Wyklętym”.

Warto wspomnieć również o jednej z wielu zaplanowanych pozycji książkowych. Jest nią „281 dni w szponach NKWD”. Książka ta jest zapisem wspomnień Danuty Janiczakówny-Szyksznian, Polki z Wilna, która już jako nastolatka włącza się w działalność konspiracyjną. Pod koniec roku 1939 zostaje zaprzysiężona jako łączniczka AK – „Szarotka”. W wieku 19 lat bierze udział w Powtaniu Wileńskim. W 1944 roku, w Wigilię zostaje aresztowana przez NKWD. Po brutalnym śledztwie, skazana została na 10 lat łagrów w ZSRR. Osadzona w więzieniu na Łukiszkach. Kilka miesięcy później, zotaje wywieziona do łagru.