Lato zbliża się wielkimi krokami i wszyscy oczekują długo wyczekiwanego relaksu. Niestety w obecnych okolicznościach odpoczynek nad jeziorem czy spotkania z przyjaciółmi nie zawsze będą możliwe. Odprężyć się będzie można za to na inne sposoby np. oglądając ulubione filmy lub zaczytując się w interesujących powieściach. Poznajcie najciekawsze książki młodzieżowe, które wciągają i nie puszczają do ostatniej strony.

Najciekawsze książki młodzieżowe nie tylko dla dzieci

To tylko nieliczne przykłady serii tak ciekawych, że nie da się od nich oderwać. Przez nie można choć na chwilę zapomnieć o otaczającym nas świecie i jego problemach. Mam nadzieję, że te propozycje przypadną Wam do gustu i pomogą skutecznie się zrelaksować.

Mimo, że książki są skierowane do młodzieży podbiły już serca milionów dorosłych. Z pewnością warto sięgnąć po każdą z nich jeżeli pragniemy choć na chwilę znaleźć się w innym świecie. Jest to idealna rozrywka dla każdego, niezależnie od wieku.

Dwór cierni i róż

Seria młodzieżowa, autorstwa Sarah J. Maas to wariacja autorki na podstawie powieści „Piękna i Bestia”. Główna bohaterka to nastoletnia Feyra, która jest łowczynią i z powodu trudnej sytuacji zmuszona została do tego by sama utrzymywać dom. Robi to głównie poprzez polowania i właśnie podczas jednego z nich zabija wilka. W późniejszym czasie pociąga to za sobą konsekwencje o jakich nie miała pojęcia. Kolejne części opowiadają o jej dalszych przygodach wśród ludzi, potworów i czarodziejskich istot.

[reklama_pozioma]

Percy Jackson

Stworzona przez Ricka Riordana seria opisuje przygody nastoletniego Percy’ego w świecie, gdzie greccy bogowie istnieją naprawdę. Chłopiec pewnego dnia na wycieczce szkolnej „wyparowuje” nauczycielkę matematyki i tak zaczyna się jego podróż. Podczas niej trafia do obozu herosów, gdzie dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu i skąd wyrusza dalej, aby odzyskać ukradziony piorun Zeusa. Ponadto autor stworzył aż pięć książek opowiadających o przygodach niezwykłego chłopca. Przez całą serię Percy wraz z przyjaciółmi zdobywa coraz więcej umiejętności, które przydadzą mu się przy wypełnianiu ostatecznej przepowiedni.

Ponadto na szczególną uwagę zasługują wszystkie powieści Riordana opowiadające m.in o egipskich czy nordyckich bogach i ich pół ludzkich dzieciach

Czas żniw

Najciekawsze książki młodzieżowe muszą zawierać tę pozycję. Historia autorstwa Samanthy Shannon rozpoczyna się w 2059 roku, a jej główną bohaterką jest Paige Mahoney, która pracuje w kryminalnym podziemiu Londynu. W późniejszym czasie przez swoje umiejętności i niefortunny zbieg okoliczności zostaje przetransportowana do Oksfordu. Znajduje się tam tajna kolonia karna, którą kontroluje potężna rasa Refaitów. Dziewczyna musi się poddać szkoleniu aby walczyć o przetrwanie i ucieczkę.
Dotychczas w serii ukazały się trzy tomy a kolejny niedługo zostanie wydany.

Król kruków

Dzieło Maggie Stiefvater opowiada o dziewczynie, która pochodzi z rodziny wróżek. Blue główna bohaterka jest medium który pozwala kontaktować się ze światem zmarłych. Pewnego dnia poznaje trzech chłopaków z elitarnej szkoły, którzy poszukują tajemniczych linii mocy i legendarnego Króla Kruków. Razem przez kolejne części szukają tego co prowadzi do nieuniknionej katastrofy.

Ania z Zielonego Wzgórza

Klasyk autorstwa Lucy Maud Montgomery opowiada o tytułowej Ani, która zostaje adoptowana przez rodzeństwo Cuthbertów. Przez to przeprowadza się na Zielone Wzgórze. Podczas kolejnych części serii możemy śledzić życie Ani od szkoły po dorosłość. Książka jest idealna na lato przez jej lekkość i barwność bohaterów.

Sprawdź koniecznie: