Foto: Wikimedia Commons

[RELACJĘ NALEŻY ODŚWIEŻAĆ OSOBIŚCIE]

1:47 Relację kończymy taką informacją: „Z komisariatu wychodzi senator Gil i Grzegorz Kutermankiewicz, reporter Solidarnych2010. Jutro prokurator podejmie decyzję, jakie zarzuty postawione zostaną zatrzymanym protestantom. Mają oni być przetrzymani na posterunku przez 48 h z powodu „zakłócania porządku publicznego” z art. 193.”

1:25 Jak podają „Solidarni2010” na Wilczej, przed komendą zostało zaledwie kilka osób. Na rozwój sytuacji trzeba będzie poczekać prawdopodobnie do rana.

1:23 Protestującym, którzy przewożeni byli na komisariat zabrano dokumenty tożsamości.

1:20 Tomasz Terlikowski na TT pisze, że zatrzymanie dziennikarza TV Republika – J. Pawlickiego to standardy putinowskie. Hmmm… to kto tu w końcu jest V kolumną Putina panie redaktorze? Hmm? Okupujący czy policja? Bo żeby jedna kolumna aresztowała drugą kolumnę to raczej się „kupy” (za przeproszeniem) nie trzyma.

1:15 Artur Zawisza z Ruchu Narodowego dla parezja.pl w związku z pacyfikacją:

„System zadziałał brutalnie i bezwzględnie. Awangarda narodu domagająca się prawdy i wolności została spacyfikowana. Cały naród ma zobaczyć, co spotyka nadmiernie przywiązanych do wolności życia narodowego. Władza ośmieliła się na tę akcję, gdy dostała pozwolenie od opozycji parlamentarnej. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości w imieniu tej partii wystawił protestujących policji i prokuraturze. Ten akt kolaboracji z systemem dał siłom policyjnym moralne alibi do stłumienia buntu społecznego. Naród opuszczony przez opozycję rzucony został na pastwę oszukańczej władzy”.

1:12 Skala nienawiści i jadu pod adresem manifestujących ze strony „Gazety Wyborczej” jest niesamowita. Może tam pracującym propagandzistom odpowiada republika bananowa, w której obywatele przyglądają się bezczynnie jak władza fałszuje kręci przy wynikach wyborów.

1:07 Zatrzymanych przewieziono na Wilczą. Osoby zgormadzone wokół siedziby PKW przemieściły się tam. Dostępu do komendy broni kordon policji.

00:47 Przez kilka minut trwały przepychanki między demonstrantami oburzonymi zachowaniem policji a samymi funkcjonariuszami. Wznoszono wulgarne okrzyki. Były senator – Mieczysław Gil, próbował sobą zablokować radiowóz, ale został przesunięty na chodnik i auta odjechały. Ludzie zgormadzeni wokół budynku ruszyli na Wilczą.

00:43 Demonstranci wyniesieni przez policję z siedziby PKW. Zostali wsadzeni do nieoznakowanych radiowozów i zawiezieni na komendę przy Wilczej. Aresztowano również dziennikarzy TV Republika.

PRZEŁAMALIŚMY KOLEJNE PROBLEMY TECHNICZNE

00:25 Zatrzymano również fotoreportera PAP.

00:20 Zerwana została relacja Solidarnych 2010. W jednym z busów policyjnych jest już 10 okupujących. Oczekiwany jest kolejny, który ma zabrać kobiety.

00:15 Mieliśmy kłopoty techniczne. Demonstranci zostali wyprowadzeni przez policję, są legitymowani i pakowani do policyjnych busów!!

23:55 JAN PAWLICKI INFORMUJE, ŻE POLICJA DAŁA 5 MINUT NA OPUSZCZENIE BUDYNKU DEMONSTRANT

23:50 Solidarni 2010 relacjonują, że dochodzą do nich informacji o planowanej pacyfikacji. Do siedziby PKW zbliżać się mają ciężkie oddziały policji. Mediów na miejscu brak!

23:47 Do siedziby PKW zbliżają się policjanci w kaskach i z tarczami. Będzie interwencja? – pyta portal wyborcza.pl

23:35 Robert Winnicki na facebooku:

Opuściłem PKW, ponieważ mobilizacji i koordynacji wymagają działania w całym kraju. W budynku pozostaje ok. 20 osób. Jutro ogłosimy co dalej będzie się działo.

Tymczasem pod PKW trwa spontaniczna, solidarnościowa manifestacja ze strajkującymi. Jeśli ktoś może wspomóc obecnych przed PKW np. gorącą herbatą – bardzo o to proszę!
—————

PiS zdecydowanie potępił dzisiejszy protest. Co nie dziwi, bo ta partia to opozycja taktyczna, operująca wewnątrz tego systemu. Stracili dobrą okazję żeby siedzieć cicho i zachować się przyzwoicie. Żenada.

23:30 Prowokacja?

TVN

23:20 Według policji, pierwsze osoby które weszły do budynku PKW znalazły się tam na zaproszenie Komisji.

23:05 Do protestujących przyjechała posłanka PiS – Małgorzata Gosiewska.

22:50 Kilkanaście minut temu tłum zaczął szturmować siedzibę PKW. Teraz te osoby legitymuje policja.

22:45

22:40Wszystkie ekipy telewizyjne są proszone, by się stąd „zwijać” ze względu na bezpieczeństwo. Nie wiadomo, czy planowana jest jakaś akcja policji” – pisze Jan Pawlicki

22:35 Po uchyleniu drzwi wejściowych, udało się wciągnąć do budynku zgrzewki wody dla osób które protestują wewnątrz

22:30 „Niezależne” media

A

22:27 Demonstranci skandują m.in „Kto nie skacze, ten z PSL-u’

22:25 

https://www.youtube.com/watch?v=2-MSrs5NWX8

22:20 Jak podało Radio Zet, Prezydent Bronisław Komorowski w związku z sytuacją w kraju odwołał wizytę w Japonii.

22:15 Była posłanka – Anna Sikora, ponownie nie została wpuszczona do siedziby PKW.

22:10 Grzegorz Braun przed PKW:

22:05 PKW informuje, że głosy w komisjach lokalnych nadal są liczone.

22:00 Członkowie PKW odmawiają przyjścia do demonstrujących.

21:55 Solidarni2010 apelują o zgłaszanie im wszystkich nieprawidłowości i fałszerstw, których byliście Państwo świadkami. Oto numer 48 531 578 531.

21:50 Jedna z byłych posłanek przyniosła karton z chlebem i wodą, ale nie została wpuszczona do środka!

21:50 Oficjalnie postulaty protestujących:

1. Dymisja skompromitowanej PKW
2. Powtórzenie wyborów w całym kraju
3. Zmiana ordynacji wyborczej na niedopuszczającą do fałszerstw.

21:45 PiS odcięło się od wydarzeń w siedzibie PKW. Oświadczenie wydał rzecznik partii – Marcin Mastalerek.

21:40 W związku z wtargnięciem dużej grupy osób do pomieszczeń Kancelarii Prezydenta RP, zajmowanych na potrzeby Państwowej Komisji Wyborczej, związane z ustaleniem wyników wyborów, stwarzającym zagrożenie dla bezpieczeństwa pracy członków PKW, pracowników KBW i dokumentacji wyborczej, Państwowa Komisja Wyborcza, postanawia przerwać pracę do czasu usunięcia tego zagrożenia – takiej treści uchwałę Komisja przekazała PAP.

21:40 Kilkanaście minut temu Michał Rachoń z TV Republika poinformował, że wchodzący do budynku PKW są legitymowani. Taką decyzję miała podjąć Kancelaria Prezydenta.

21:35 Portal Fronda.pl okupujących nazywa „V kolumną Putina” i wzywa służby do działania. Czy pan Terlikowski ostatecznie się skompromitował?

21:32 PAP podaje informację, że PKW przerwała liczenie głosów.

21: 20 Przemysław Wipler zakomunikował zebranym przed PKW, że okupujący pozostaną w środku do czasu ustąpienia wszystkich 9 członków PKW. Lider KNP wezwał innych parlamentarzystów do zjawienia się pod siedzibą Komisji m.in z wodą dla protestujących.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here