Obóz Narodowo Radykalny poinformował, że kończy współpracę z Marianem Kowalski. Jako główną przyczynę podkreśla się różnice światopoglądowe i odmienne strategie polityczne.

Marian Kowalski w ostatnim czasie zrezygnował ze startu z list komitetu Kukiz’15. Powodem było wówczas usuwanie z list mniej znanych działaczy narodowych. Kowalski swoją rezygnacją wyraził solidarność z antysystemowcami.

Po odejściu Kowalskiego, na listach byłego lidera „Piersi” znaleźli się m.in. Krzysztof Bosak i Robert Winnicki, który usunął Mariana Kowalskiego z funkcji wiceprezesa Ruchu Narodowego.

Obecnie z Kowalskim rozstaje się jego macierzysta organizacja, w której przez wiele lat pełnił wysokie funkcje.

„Z uwagi na różnice światopoglądowe i odmienne strategie polityczne, które uniemożliwiają dalszą współpracę w ramach jednej organizacji, informujemy, że z dniem dzisiejszym drogi Obozu Narodowo-Radykalnego i Kolegi Mariana Kowalskiego rozchodzą się. Mamy zarazem nadzieję, że w wielu sprawach nadal będziemy mogli znaleźć wspólny język i nić porozumienia. W imieniu Zarządu Głównego ONR dziękujemy Marianowi Kowalskiemu za włożony trud i życzymy powodzenia w dalszej działalności.” – napisali przedstawiciele ONR na oficjalnym profilu organizacji.

„Wcześniej czy później każdego liberała będącego w jakiejkolwiek organizacji nacjonalistycznej czeka taki sam los.” – pisze jeden z działaczy narodowych w komentarzu pod oświadczeniem ONR.

Możemy się domyślać, że chodzi m.in o promowanie przez Mariana Kowalskiego kandydatów z list partii KORWiN.