Adam Bodnar . fot. YouTube.com

Działacze ONR-u złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znieważenia Narodu Polskiego przez Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

Adama Bodnara zaproszono do TVP Info. Rzecznik Praw Obywatelskich w programie “Minęła dwudziesta” oskarżył Naród Polski o współuczestnictwo w Holokauście. Działacze ONR-u uważają, że w ten sposób Bodnar znieważył Naród Polski i złożyli w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury.

Powyższa wypowiedź pochodzi od Rzecznika Praw Obywatelskich, prawnika i nauczyciela akademickiego, a więc osoby, która formułuje przemyślane osądy i ma realny wpływ na kształtowanie opinii publicznej. Przy czym użycie zwrotu „naród” w sposób oczywisty wskazuje na intencje autora wypowiedzi i świadomość znaczenia wypowiedzianych słów – czytamy w dokumencie.

Wyrażamy przekonanie, że w przedmiotowej sprawie zostanie z urzędu wszczęte postępowanie przygotowawcze, o co niniejszym wnosimy. Mamy nadzieję, że właściwa reakcja ze strony Prokuratury położy kres nieustającej fali zakłamywania historii i bezpodstawnego szkalowania Narodu Polskiego – dodają autorzy.

1 KOMENTARZ

  1. Tak samo jak Bodnar nie stanowi Narodu Polskiego, tak i zbrodniarze wojenni nie stanowili Narodu Polskiego w czasie wojny; to zawsze był, jest i będzie wybór- być Polakiem… Każdy się wyklucza z narodu, ze społeczeństwa, w którym wyrósł- czy to denuncjując, zdradzając czy konfabulując z wrogami; niestety nie dla wszystkich to jest oczywiste…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.