foto: pl.wikipedia.org
foto: pl.wikipedia.org

ONZ zarzuca Kościołowi katolickiemu, że jego sprzeciw wobec mordowania nienarodzonych dzieci w przypadku poczęcia z gwałtu lub kazirodztwa łamie Kartę Przeciwko Torturom ONZ.

Watykan został wezwany na dwudniową rozprawę w Genewie, by komitet ONZ mógł przeprowadzić przesłuchanie w sprawie wykorzystania seksualnego dziecka. Jednak jeden z dwóch rzeczników zmienił temat przesłuchania na kwestię aborcji na życzenie.

Przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych dziś zasugerowali, że sprzeciw katolickiego Kościoła wobec przerywania ciąży w przypadku gwałtu i kazirodztwa stanowi naruszenie Karty przeciwko Torturom ONZ – przytacza opinię portal lifesitenews.com

Felice Gaer, dyrektor amerykańsko-żydowskiego Komitetu Jacoba Blausteina z Instytutu Rozwoju Praw Człowieka stwierdziła, że dwu-tysiącletnie nauczanie doktrynalne Kościoła katolickiego w sprawie przerywania ciąży może być odpowiedzialne za dziewięcioletnie ofiary gwałtu.

Prawa, które nie uznają aborcji we wszystkich okolicznościach mogą łamać warunki konwencji o torturach powiedziała Felice Gaer.

Nuncjusz papieski Silvano Tomasi, stały obserwator ze Stolicy Apostolskiej do Organizacji Narodów Zjednoczonych, przewidując pytanie powiedział, że to jest stanowisko chrześcijańskiego Kościoła wobec aborcji, który broni praw człowieka.

na podstawie: lifesitenews.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.