foto: Flickr.com

Według premiera Węgier napływ tzw. uchodźców odbywa się w ramach inspirowanego przez ideologiczną lewicę planu politycznej degradacji europejskich państw narodowych. W opinii Orbana największą odpowiedzialność ponoszą za ten kryzys wielcy finansiści pokroju Georga Sorosa.

Podczas piątkowej konferencji we włoskim instytucie kultury w Budapeszcie Victor Orban podkreślił, że to nie przypadek, że codziennie dostarcza się do Europy tysiące migrantów. Zgodnie ze słowami premiera Orbana państwa narodowe chce się pozbawić jakiegokolwiek znaczenia.

– Jeśli nie zaangażujemy się na rzecz Europy, kontynent nie będzie już więcej Europą żyjących tutaj obywateli, lecz urzeczywistnią się mętne marzenia kilku wielkich finansistów, transnarodowych aktywistów i nie wybieranych przez nikogo funkcjonariuszy – mówił węgierski premier.

– Ta inwazja kierowana jest z jednej strony przez biznes przemytniczy, z drugiej zaś przez aktywistów (na rzecz praw człowieka), którzy wspierają wszystko, co osłabia państwa narodowe – powiedział Orban atakując przy tym amerykańskiego filantropa i miliardera Georga Sorosa, który finansuje ludzi i organizacje pomagające w sprowadzaniu tzw. uchodźców.

Według miliardera Sorosa – UE powinna przyjmować w najbliższej przyszłości przynajmniej milion uchodźców rocznie, a ich rozmieszczenie powinno być zgodne z warunkami wynegocjowanymi na ostatnim szczycie. Dodatkowo mówi, że – UE powinna zapewnić 15 000 euro na każdego uchodźcę przez dwa lata, aby opłacić koszty mieszkania, opieki medycznej i edukacji.

Zdaniem Victora Orbana takie działanie jest łamaniem demokracji, zagraża europejskiej kulturze i wartościom chrześcijańskim. W jego opinii, „system kwotowy” podziału uchodźców jest nierozsądny, bezprawny i niesprawiedliwy. Deklaruje, że Węgrzy nigdy go nie zaakceptują.

Coraz częściej pojawiają się opinie, że celem tzw. kryzysu uchodźców jest wprowadzenie w państwach europejskich szeroko pojętego chaosu opartego na poczuciu zagrożenia. Następnym krokiem wprowadzenie rządowych rozwiązań zaostrzających środki bezpieczeństwa, kontrolę i monitoring. Ważnym następstwem praktyki migracyjnej jest pozbawienie ludności europejskiej „spójności narodowej i kulturowej” poprzez wykształcenie podatnego na manipulację i kontrolę społeczeństwa multikulturowego egzystującego bez poczucia jedności i woli walki.

źródło: ndie.pl/DK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here